CHANEL İLKBAHAR- YAZ 2020 KOLEKSİYONU

Kampanyanın yüzü Caroline de Maigret oldu!

Virginie Viard, Chanel’in İlkbahar Yaz 2020 koleksiyonunu temsil etmesi için Caroline de Maigret’i kampanya yüzü olarak seçti. Maigret, Chanel’in Paris’teki 31 rue Cambon adresinde Leila Smara tarafından fotoğraflandı. Bu koleksiyon için Virginie Viard havalı ve şık parçaların olduğu oldukça Parisli bir silüet hayal etti. Yumuşak ve rahat çizgilerin Chanel’in maskülen-feminen ruhunu yansıttığı koleksiyon, tüvit, denim, deri, saten ve koton gibi kumaşlar ile vurgulandı.

Chanel İlkbahar Yaz 2020 Koleksiyonu (Chanel)

Dört cepli pembe ve gold tüvit ceket, soluk renkli jean ile eşleştirildi. Siyah ve beyaz ekoseli blazer ceket formunda da görülen tüvitler, peri masalını andıran bluz ve koton şort ile stilize edildi. Çekici ve grafik bir büstiyer olarak feminize edilen tüvit, kapitone deri pantolon ile birleştirildi. Yine koleksiyondaki deri parçalar, gümüş çizgiler ile tasarlanarak düz kesim bir ceket ile görüntülendi. 

Rahatlık ve hareket özgürlüğü, Chanel silüetinin kalbinde yer alıyor. Ultra akışkan bir kesimde tasarlanan tüvit takımlar, örme bluzlar ve yumuşak koton tüvit karışımlı ceketler ile eşleştirilirken, beyaz denim ve desenli satenler muhteşem bir harmoni içerisinde uyum sağladı. 

Chanel İlkbahar Yaz 2020 Koleksiyonu (Chanel)

En rahat şekilde yürümek ve hareket etmek için düz veya kısa kare topuklu ayakkabılar tasarlandı. Chanel’in ironik parçaları arasında yer alan derby ayakkabıları deri ile, arkası açık sandaletler file ile, düz sandaletler zincirler ile, loafer'lar ise krepe ve işlemeler ile tasarlandı. Kapitone formundaki küçük çanta farklı sapları ile farklı kullanım opsiyonları sunarken, incilerin, bilekliklerin, zincirlerin ve kemerlerin olduğu couture mücevher parçaları koleksiyonun son dokunuşlarını yaptı. 

İlkbahar-Yaz 2020 koleksiyonu ile, Parisli olmanın ruhunu ve zerafetini yeniden tasarlayan Virginie Viard, modern ve sonsuz Chanel kadının genç ruhunu tüm parçalara yansıttı.