CHANEL METIERS D’ART 2018

Karl Lagerfeld, doğduğu, Hamburg’da yaptığı defile ile büyüledi…

Ayakta alkışlanan ünlü tasarımcı, her zamanki gibi yeni tasarımları ile seyircileri kendine hayran bıraktı.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Chanel Metiers d’Art koleksiyonunu Hamburg’daki yeni konser salonunda yapıldı.

İsveçli mimarlar Herzog & de Meuron tarafından tasarlanan yeni kosner salonu Elbphilharmonie, Chanel’in zerafeti ile uyum sağladı.

Lagerfeld, manevi oğlu Hudson Kroenig ile selam vermeye çıktığında Kristen Stewart, Tilda Swinton ve Lily-Rose Depp gibi ünlü davetliler, ayağa fırlayarak ünlü tasarımcıya olan hayranlıklarını gösterdiler. 

Defile için özel olarak bestelenen parçalar İngiliz Cellist Oliver Coates tarafından dikte edilirken, Chanel Metiers d’Art koleksiyonu Hamburg’un şiirsi tarihinden ilham aldı. Denizcilerden esinlenen koleksiyon hakkında, “Hamburg limanı birçok şey değişse de hala oldukça şiirsel. Çocukluğumda, gemilerin sahipleri ile okula gittim ve buraya gelip gemilerin üzerinde oyunlar oynardık. Bu nedenle bu çok sevdiğim denizciler benim için çok tanıdık,” diyen Lagerfeld, ilham aldığı çocukluğunu anlatıyor. 

Birçok dil konuşan Lagerfeld, moda dünyasına geldiği yeri unutmadığını gösterdi. Uluslararası bir yaşam ve kariyer sürdüren Lagerfeld, memleketine olan sevgisini Chanel Metiers d’Art ile sergilemiş oldu.


.