CHANEL METIERS D’ART DEFİLESİNİN LOKASYONU BELLİ OLDU

Chanel, şovunu Fransa’da bir şatoya taşıyor!

Geçtiğimiz haftalarda pandemi sürecindeki ilk fiziksel defilelerine hazırlandıklarını duyuran Chanel, şimdi ise ikincisini planlıyor! İkinci defilenin seyirciler ile gerçekleştireceğini duyuran Chanel, 1 Aralık’ta Metiers d’Art koleksiyonunu sunacak.

Fransa’daki Loire vadisinin mücevherlerinden biri olarak görülen ‘Chateau de Chenonceau’ şatosunda gerçekleşmesi planlanan defile geçmişte Şangay, Roma, Edinburgh, Salzburg ve Dallas gibi farklı lokasyonlarda yapılmıştı.

Karl Lagerfeld’in vefatının ardından geçtiğimiz Aralık ayında Paris’te gerçekleşen Metiers d’Art şovu, Chanel’in en gözde defilelerinden biri. Bu sonbaharda podyumlara dönüş yapmaya hazırlanan Chanel, 6 Ekim’de Paris Moda Haftası bünyesinde Grand Palais’ta Dior, Louis Vuitton ve Hermes gibi markalar ile birlikte yeni koleksiyonunu sunacak. Cruise 2021 ve Sonbahar 2021 Couture koleksiyonlarını birçok marka gibi dijital platformlardan sunan Chanel’in Başkanı Bruno Pavlovsky, Haziran ayında yaptığı açıklamada sağlık durumu normale döndüğünde geleneksel yöntemlere dönmek istediklerini söylemişti. “Moda şovları bir markanın yaratıcılığını ve ustalığını göstermenin en iyi yollarından biri” diyen Pavlovsky, yöntemlerini değiştirmeyi planlayan markaların aksine geleneksel moda şovlarına sadık kalmak istediklerini söylemişti. Chanel Kreatif Direktörü Virginie Viard, Paris’teki 2024 Yaz Olimpiyatları için renovasyona girecek olan Grand Palais’ta son koleksiyonunu göstermeye hazırlanıyor. Eyfel Kulesine yakın bir mekanda gösterim yapmayı planlayan Chanel, Metiers d’Art şovu için Paris’ten uzaklaşma kararı aldı. Defilenin tarihine kadar farklı bir sağlık ve güvenlik sorunu olursa defileyi seyircisiz olarak yapacaklarını duyuran Chanel, şimdilik geleneksel defile yöntemi ile ilerleyeceklerini söyledi. 


.