CHANEL, PARİS’TE BOTANİK BİR SERGİ AÇTI

‘La Beauté Se Cultive’ ile Chanel’in güzellik ürünlerinde kullandığı içerikleri keşfedin!

Paris’teki Natural History Museum’un 17. Yüzyıldan kalan kraliyet bahçelerindeki şimdilerde ‘Jardin des Plantes’ olarak anılan Mineralogy Galerisinde yeni bir Chanel sergisi açıldı! ‘La Beauté Se Cultive’ (Yetiştirilen Güzellik) adlı sergi 23 Eylül’den 27 Eylül’e kadar ziyaretçilere açık olacak. Chanel’in güzellik ürünlerinde kullandığı sürdürülebilir bitkileri görücüye çıkaran sergi adeta lüks bir botanik rüya gibi!

‘La Beauté Se Cultive’ Sergisi (Chanel)

“İlk başlardan beri Chanel’in güzelliği yetiştirme fikri büyüyor. Moda Evi doğal dünya ile kesintisiz bir diyalog kurarak her zaman doğanın zekasının üstünlüğünü hatırlatıyor. Yaratıcılığını ekosistemin kalbinde bulunan en iyi içerikleri seçerek harlayan Chanel, en iyi koşullarda yetişen bitkileri tercih ediyor,” diyen açıklamada, Chanel, serginin spot ışıklarını botaniğe çekeceğini belirtti. 2006’dan beri portföyünde cilt bakımı için 60’ın üzerinde doğal içerik barındıran Chanel, üretim zincirinin tamamını kontrol ediyor. 

‘La Beauté Se Cultive’ (Chanel)

“Toplumun neredeyse metafizik bir ilhamı ifade ettiği bir zamanda yaşıyoruz - doğaya dönüş,” diyen Chanel Parfüm ve Güzellik Kaynak Bulma Direktörü Agathe Derain, “Doğaya yakınlık çok önemli,” diye ekledi. Doğanın araştırma ve denemeler için sınırsız olanak sunduğunu belirten Derain, süreçlerinde her zaman ekosistemi koruduklarını ekledi. 

‘La Beauté Se Cultive’ sergisinde müzenin bitki koleksiyonundan birçok parça gösteren Chanel, 1937’lere dayanan Fas’taki Argania Spinosa bitkisini de ziyaretçilere sunuyor. Madagaskar, Fransa’nın Alpleri ve Costa Rica’da markanın botanik kültürünün kalbinde bulunan dört açık hava laboratuvarına dikkat çeken Chanel, sergide her farklı bölge için bir bölüm yarattı. Alpler’e adanan sergi bölümünde canlı bitkiler büyüteçlerin altında ve fotoğraflar ile incelenebilirken aynı zamanda Chanel laboratuvarlarından esinlenen bir canlandırma bölümü yaratıldı. Chanel parfümlerinin, cilt bakımı ve makyaj ürünlerinin içeriklerini merak edenler bu botanik sergi ile oldukça ilginç bilgiler edinebilirler! Normalde 28-29 Mart arasında açılması beklenen sergi, pandemi sebebiyle ertelenerek Eylül’ün son haftasına taşındı.