CHANEL’İN YENİ DEFİLESİ SEYİRCİSİZ OLACAK

Metiers d'Art şovunda bir format değişikliği var!

Metiers d’Art defilesini planladığı gibi sürdürecek olan Chanel, 1 Aralık’ta Château Fransa’da gerçekleşecek olan defileyi seyircisiz yapma kararı aldı. Pandemi önlemleri sebebiyle formatta değişiklikler yapan Chanel, Loire Valley’deki Château de Chenonceau’da bir film eşliğinde yeni koleksiyonu sunacak. 3 Aralık’ta Chanel’in tüm sosyal medya platformlarında ve internet sitesinde yayınlanacak olan filmde, Kreatif Direktör Virginie Viard’ın yeni tasarımları sergilenecek. 

Eylül’ün ortasında yeni defilesi için planları hakkında konuşan Chanel, sağlık ve güvenlik durumu uygun olursa seyircileri ağırlamak istediğini belirtmişti. O günden bu yana Fransa’nın ikinci karantina sürecinin başlaması ve virüsün hızla yayılmasının devam etmesi ile birlikte Chanel de kararını değiştirmek zorunda kaldı. Fransa’nın yeni önlemleri 1 Aralık’a kadar devam edecek olsa da, hükümet yasakların bu tarihi aşabileceğini söylemişti. 

Versace’nin izlerinden giden Chanel, Eylül ayında Milano Moda Haftasından kısa bir süre önce fiziksel şovdan dijital formata geçmişti. Geçmişte Şangay, Roma, Edinburgh, Salzburg, Dallas gibi birçok yerde Metiers d’Art şovu gerçekleştiren Chanel, geçtiğimiz Aralık ayında yeni Metiers d’Art şovunu Paris’te sunmuştu. Bu sonbahar sezonunda fiziksel podyumlara geri dönüş yapan markalar arasında olan Chanel, Paris Moda Haftası bünyesinde 6 Ekim’de Grand Palais 500 kişinin katıldığı bir defile gerçekleştirmişti.