CHANEL’İN YENİ PODCAST SERİSİNDE TANIDIK İSİMLER VAR!

Pharrell Williams, Keira Knightley, Tildan Swinton ve çok daha fazlası…

Pandeminin ilk karantina döneminde herkes Instagram canlı yayınlarına katılmaya başladı, tabii moda sektörü de bu furyadan geri kalmadı! Dijital dünyada müşterileri ile iletişim kurmak için yeni yollar arayan tasarımcılar, canlı konserlerden dijital workshoplara, Zoom toplantılarından çizim derslerine kadar birçok içerik ürettiler. En sevdiğimiz kreatif direktörler dinledikleri şarkıları Spotify playlistleri ile paylaşırken, lüks ayakkabı markaları ise sanal boyama kitapları yayınladılar… Şimdi ise yeni sosyal izolasyon döneminde spot ışıkları altında podcast serileri var! Tüm içerikler pandeminin ilk zamanlarında tüketilirken, modanın dijital programında da değişiklikler oldu. Yapacak, öğrenecek ve dinleyecek yeni bir şey arıyorsanız, Chanel’in podcast serisini dinlemeye başlayabilirsiniz. 


‘Chanel Connects’ ismi ile bir podcast serisi başlatan Chanel, sadece moda konulu değil herkesi ilgilendiren başlıklar ile samimi sohbet içerikleri üretiyor. Fransız markanın defilelerinde ve kampanyalarında gördüğümüz ünlüler ile birlikte mimarların, ressamların ve dansçıların yer aldığı podcast yayınları hem eğlenceli hem de öğretici! Tilda Swinton, Keira Knightley ve Pharrell Williams gibi isimleri duyduğumuz podcast serisinde Arthur Jafa ve Jennifer Packer gibi sanatçılar da var. “Galeriler, sahneler ve stüdyolar karanlıkta kaldı ama sanatçılar devam etmek için yaratıcı yollar hayal etmeyi bırakmadılar,” diyen Chanel Sanat ve Kültür Başkanı Yana Peel, podcast serisinin sanatçıların yaşadığı kolektif sıkıntıların da altını çizdiğini ekledi. Sanatçılara destek olmak ve toplumda düşündürücü konulara değinmek için yaratılan ‘Chanel Connect’ yayınları geleceğe umut dolu ve duyarlı bir şekilde bakmamızı sağlıyor. 

Sadece 2020’de neredeyse tüm sektörlerin yaşadığı sıkıntılar üzerinde durmayan podcast yayını, aynı zamanda 2021’deki değişimleri ve güncel konuların altını çiziyor. Pandemi sırasında yaratıcı olma, ‘Black Lives Matter,’ sanat, aktivizm hatta Mars’ta yaşam gibi birbirinden farklı konuların konuşulduğu podcast serisinde, ilginizi çekecek bir sohbet bulacağınıza eminiz!Bir bölümde Es Devlin ile sohbet eden Pharrell Williams, “Telefonlarımız bizleri ‘evet’ kelimesine bağımlı hale getirdi. Ve bu nedenle fırsatçı olduk. Duymak istediklerimizin tatlı hissini arıyoruz. Değişmenize gerek yok. Değişmenize gerek toksa o zaman doğru olanı aramamıza da gerek kalmıyor. Ve şimdi ilk defa insanoğlunun yansımasını internetin suyunda gördüğünü düşünüyorum,” diyerek dijitalleşen dünyayı eleştiriyor. Gün içinde durup dinlemenizi hedefleyen ‘Chanel Connects’ podcast serisi, güncel konular hakkında düşünmenizi sağlayacak!