Cher'in İkonik Stiline Bakış

O bir moda ikonu ve pop Tanrıçası!

Buse Saray BUSE SARAY 22 Şubat 2024
Cher'in İkonik Stiline Bakış

Popüler kültür tarihinde çok az kişi hem müzik hem de moda tarihinde Cher kadar silinmez bir iz bırakmıştır. Eklektik tarzı, onlarca yıldır moda tutkunlarına ilham kaynağı oldu ve 70'ler onu ikona dönüştüren bir dönemdi. O yıllarda, glam rock'ı, bohem şıklığı ve disko ateşini benzersiz ve sürekli gelişen bir görünümde zahmetsizce birleştirme becerisiyle, moda öncüsü statüsünü gerçekten sağlamlaştırdı. Amerikalı şarkıcı ve aktris, moda söz konusu olduğunda sınırları zorlamaktan hiçbir zaman korkmadı.Bob Mackie'ye ilk kez 1967'de "The Carol Burnett Show"a konuk olarak göründüğünde Cher'i giydirme görevi verildi. Ardından Mackie ile iş birliği ile bir stil süperstarı olarak Cher’in öncü kariyeri başladı. Mackie, "Hemen başardık" dedi. Cher, özel günler için kendisini giydirmesi için Mackie'yi aradı ve "The Sonny and Cher Show" yayınlandığında Mackie'den kostümlerini tasarlaması istedi. Gösterinin yalnızca yaz için bir yedek dizi olması gerekiyordu, ancak büyük bir hit oldu. Mackie o zaman Cher için tasarım yapmaya başladı. Dikkat çeken kırmızı halı etkinliklerinden turdaki göz kamaştırıcı kıyafetlerine kada yüzlerce kıyafet yarattığını söylüyor.

Pop'un Tanrıçası Cher (doğum adıyla Cherilyn Sarkisian LaPiere), günümüzde tartışmasız bir moda öncüsü olmaya devam ediyor. 1960'lar ve 1970'ler boyunca erkek egemen müzik endüstrisindeki kadın temsilciliğini, ultra kadınsı bir ışıltıyla radikal bir şekilde ifade etti.

Cher'in eşsiz stil dünyasında nostaljik bir yolculuğa çıkıyoruz ve onun en etkili görünümlerinden bazılarını keşfediyoruz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.