CHRISTIAN LOUBOUTIN'İN SPOR AYAKKABILARI SAHALARDA

Christian Louboutin, Pitti Uomo’da, ‘AURELIEN’ spor ayakkabılarını tanıttı.

Fransız tasarımcı Christian Louboutin, erkek giyim dünyasının en rafine isimlerini buluşturan Pitti Uomo’nun 92’inci etkinliğine, özel bir proje ile ilk defa katıldı.

13 Haziran 2017 Salı günü, Floransa’daki tarihi Piazza Santa Maria Novella meydanı bir günlüğüne ünlü ayakkabı tasarımcısının sahnelediği bir Bisiklet Polosu turnuvasına ev sahipliği yaptı.

Her takımda yer alan bisikletli üç oyuncu, geleneksel poloya benzer bir şekilde ellerindeki sopalarla topa vurarak karşı takıma gol atmayı amaçlayan Bisiklet Polosunda üç kişilik her takım, Louboutin’in 2017 Sonbahar-Kış koleksiyonunda sunulan ve bu spor için özelleştirilen ‘Aurelien’ spor ayakkabının bir stilini giyerek sahaya çıktı.İlkbahar koleksiyonunda yer alan yüksek bilekli Loubikick ayakkabıdan evrilen Aurelien, 90’lı yılların klasik basketbol ayakkabılarının enerjisini modern, daha kısa profilli bir siluete taşıyor. Benzersiz, sofistike taban yapılarıyla hem Loubikick, hem Aurelien ayağı sararken daha geniş yüzeyleriyle stil ve konforu dengeliyorlar.Her iki stilde görülen dış tabanların ayakkabı dünyasında bir benzeri yok. İtalyan el işçiliğini yenilikçi üretim teknolojisiyle mükemmel bir biçimde buluşturan Aurelien’in üst yüzü ve yanları, elde kesilmiş deri parçalardan oluşuyor. Kabartma baskılı kauçuk ve yüksek çözünürlüklü timsah derisi malzemeler egzotik bir his yaratıyor. Ayakkabının kırmızı astarlı neopren iç tabanı ayağı sararak konfor verirken güçlü bir moda stili olarak ayakkabının çorapsız olarak da giyilebilmesini sağlıyor.Monokrom siyah ve beyaz versiyonlar minimalist bir yaklaşım sergilerken, daha cesur Louboutin modeller, iddialı blok renkler dahil ana ve alt renk kombinasyonlarıyla sunuluyor. 
.