ÇILGIN İKİZLER DE ESA’DA!

ÇILGIN İKİZLER DE ESA'DA!

Çılgın hayatları ve bu hayatı yansıttıkları tasarımlarıyla tanıdığımız Dean ve Dan Caten kardeşleri nihayet daha yakından tanıma fırsatına kavuşuyoruz. Yarın gerçekleşecek ELLE Style Awards'un konukları arasında yer alan ikiz kardeşlerle eğlenmeden önce bu ‘cool' ikili neler başarmış bir göz atalım mı?

Anne karnından bu yana hiç ayrılmayan tek yumurta ikizleri, 1964'te Canada'nın küçük bir şehrinde dünyaya geliyorlar. 9 çocuklu bir ailenin en küçükleri olmak, onların tasarımlarındaki enerjiyi de oluşturuyor. Eğitimlerini en prestijli okullardan Parsons'da alıyorlar. Bunun için 1983'te New York'a taşınıyorlar. 1986'da DeanDAN adıyla ilk kadın koleksiyonlarını sergileseler de popülerlik yolunda ilk adımı 1991'de taşındıkları Milano'da, Gianni Versace'nin ve Diesel'in tasarımcısı olduklarında atıyorlar. Ve son olarak yine birlikte kurdukları, hepimizin yakından tanıdığı Dsquared2 markasıyla özgün koleksiyonlarını oluşturmaya başlıyorlar. Bu macera hepimizin yakından takip ettiği üzere bugün de hızla devam ediyor.

Dean ve Dan'in tasarımlarından vazgeçemeyenler arasında Christina Aguilera, Rihanna, Madonna, Nicholas Cage, Ricky Martin gibi starlar var. 2006 yılında da Juventus'un formasını tasarlayan ikilinin yakın zamandaki çizgilerine yakından bakıyoruz.