ÇILGINCA DANS EDİYORUZ

Baharla birlikte daha da renklenen çevremize müzik ve dans eşlik ediyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 02 Nisan 2014
ÇILGINCA DANS EDİYORUZ
Evet, her bahar olduğu gibi yine hiçbir yere sığmıyoruz. Kıpır kıpır ve renkli günler bizi bekliyor. Konser programı her zamanki gibi yoğun ama haftanın ilgi çeken etkinliği “3. İstanbul Uluslararası Dans Festivali”. Silence İstanbul Hotel & Kongre Merkezi'nde 03-06 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte, gözler açılış konserinde. Ünlü Latin Jazz Piyanisti Emir Ersoy & Projecto Cubano ve Küba'lı dünyaca ünlü Latin şarkıcı Issac Delgado'nun sahne alacağı konserin geliri; Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Yaşar, Emre Altuğ, Funda Arar, gibi Türk pop müziğinin önemli isimlerinin katkılarıyla Barınak Gönüllüleri Derneği'ne bağışlanarak sahipsiz sokak hayvanlarına yardım edilecek. Aynı zamanda ünlü dans grupları gösterileri ile konsere eşlik edecek. Organizasyonun biletlerini Biletix'ten temin edebilirsiniz. Daha detaylı bilgiye ise, "www.istanbuldancefestival.org/tr/" adresinden ulaşmanız mümkün.~Bu arada Jolly Joker'in konser programı da yakından takip edilmeye değer. 4 Nisan'da Levent Yüksel ve 5 Nisan'da Mor Ve Ötesi sahne alırken önümüzdeki günlerin bence en keyifli konserlerinden biri, defalarca ülkemize gelen Jay Jay Johanson konseri olacak. Jay Jay Johanson 09 Nisan, saat 21:00'de Jolly Joker sahnesinde sizleri bekliyor olacak.

Jolly Joker'in Nisan ayı programına" www.jjistanbul.com/" adresinden ulaşabilirsiniz.

Salon İKSV'de ise, İskoçyalı grup Hidden Orchestra konseri ilgi çekiyor. Elektronik-caz ağırlıklı müzik yapan grup ilk albümü 'Night Walks' ile tanındı. Glastonbury, North Sea Jazz ve Copenhagen Jazz gibi festivallerde de boy gösteren grup 8 Nisan, saat 21:30'da Salon İKSV sahnesinde olacak.~Zorlu Center'ın İstanbul'a kazandırdığı Performans Sanatları Merkezi de yine dopdolu. 9 Nisan'da Kerem Görsev Trio & Allan Harris sahne alacak ve caz severleri bir dizi konserle cazın en iyi yorumlarını dinleme imkanına sahip olacaklar.

10 Nisan'da ise Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, bu sezonun en önemli konuklarından biri olan ve yaşayan en büyük Beethoven yorumcularından biri olarak kabul edilen Rudolf Buchbinder ile klasik müziğin devlerinin, Mozart ve Beethoven'ın iki başyapıtı sizlere sunacak. Bu konserde; Mozart'tan Requiem, K.626, Beethoven'dan ise 3. Piyano Konçertosu, Do minör, Op. 37 † yorumlarını izleyebilirsiniz.

—Nesrin Yücetürk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.