COACH, BAHAR 2023 İÇİN POPÜLER ÇANTASINI YENİDEN TASARLADI

Coach'un siluetleri, nostalji rüzgarlarını ön planda tutuyor.

Demet Yavuzyiğit DEMET YAVUZYİĞİT 14 Eylül 2022
COACH, BAHAR 2023 İÇİN POPÜLER ÇANTASINI YENİDEN TASARLADI

Son zamanlarda modada nostalji rüzgarları yoğunlukla esti; ister Y2K ile ilgili yeni keşfedilen bir tarz olsun, isterse 90'ların grunge'ına olan kalıcı ilgi olsun.Coach, tarihi Park Avenue Armory'de düzenlenen İlkbahar/Yaz 2023 gösterisine, temiz kesimli 1940'lar tarzı giysiler içindeki modellerin iskelede bir akşamın keyfini çıkardıkları anla giriş yaptı.


Geçmişten yenilik bulmak, bu sezon Coach için bir tema gibi görünüyor. İlk modeller hem deri hem de nubby eskitilmiş kumaştan bir dizi yapılandırılmış, büyük boy ceketlerle dışarı çıkarken; parlak ışık ve ritmik müzikle şov başladı. Ardından örülmüş trikolar, ayrıca bir dizi kabarık kollu babydoll çay elbiseleri ve Gen Z hayran kitlesini memnun edecek şık çizgili okul kıyafetlerini sergiledi. İlginç aksesuar ve süslenmiş boncuklu kolye uçlarıyla eşleştirilen kıyafetlerin hepsinde, vintage ve yeni şekillerde karıştırılan eski parçaların belirsiz bir havası vardı. 

Kreatif direktör Stuart Vevers, “Baharla birlikte, mükemmelliğe vurgu yapan lüks kavramlarını geliştirmek istedim” diyor. “Gelecek neslin modaya olan akıcı yaklaşımından ilham alan koleksiyon, giyildikçe ve sevildikçe daha da güzelleşen parçaları ve şimdiki zamanda yeniden keşfedilen geçmişe göndermeleri kutluyor.”


 

Defilenin ana kısmını oluşturan diğer parçalar ise tabi ki çantalardı. Coach, 1970'lerdeki minimalist siluetlerinden 2000'lerin başlarındaki logolu omuz stillerine kadar her zaman çantalarıyla başarıyı yakaladı. Son birkaç yıl, markanın viral popülaritesi sayesinde, özellikle marka ismi için verimli geçti. Bu sezon, stilde iki yeni tekrarlama görüldü: renkli jöle versiyonu (koleksiyonun uyumlu sandalet serisiyle tam olarak eşleşecek şey) ve bir Kolej kampüslerindeki en havalı çocuklar arasında sırt çantalarının yerini alacağı kesin olan postacı çantası. Gerçekten de görünümler, yaratıcı, eğlenceli ve bol miktarda karmaşa yakalamaya yetecek kadar çekiciydi.

Coach'ın podyum sunumunu, yeni küresel marka elçisi Lil Nas X, deri yelek ve şeffaf mor balıkçı sandaletleriyle kapattı.
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.