COS, MİMAR ARTHUR MAMOU-MANI İLE İŞ BİRLİĞİ YAPACAĞINI DUYURDU

COS bu yıl Milano Tasarım Haftası sırasında sunmak üzere, Fransız mimar Arthur Mamou-Mani ve kendi adını taşıyan stüdyosunun tasarladığı, dijital olarak üretilen bir mimari enstalasyon hazırladı.

Bu sunum, aynı zamanda Londra merkezli moda markasının Salone del Mobile kapsamında arka arkaya düzenlediği sekizinci enstalasyon ve Mamou-Mani ile ilk iş birliği olma özelliği taşıyor.


Mamou-Mani imzalı enstalasyonda başka bir dünyaya yolculuk için tasarım, teknoloji ve malzeme inovasyonlarının geleceği hayal edilirken, izleyicileri tarihi 16.

yüzyıla uzanan Palazzo Isimbardi’nin avlusundan çevresindeki bahçeye taşımak amacıyla, yapısal formlar kullanılarak mimari ile doğal dünya arasında bir köprü kuruluyor.
Oluşturulan yol, parametrik tasarım kullanan açık kaynak kodlu bir yazılım aracılığıyla tasarlanan 3D baskılı biyo-plastik modüllerden inşa edilecek; algoritmik süreç sayesinde yapısal uygunluk sağlanırken malzeme kullanımı da optimize edilecek.COS Yaratıcı Direktörü Karin Gustafsson: “COS olarak Mamou-Mani’nin eserlerinin tasarımda yarattığı yeni fırsatlardan ilham alıyoruz. Yenilenebilir malzemelerin ve teknolojinin düşünceli bir şekilde kullanılması sayesinde fütüristik ama bir yandan da geleneksel el işçiliğini anımsatan yeni bir dil geliştiriliyor. İnovasyon bizim de tasarımlarımızın ve dünya görüşümüzün esin kaynağı. Bu öncü projeyi Milano'da sunacağımız için heyecanlıyız,” diyor.

Arthur Mamou-Mani ise: “Eserimiz, bir usta olarak mimarı ve tasarım süreçlerinin bütünsel doğasını ele alıyor. Dağıtılan büyük ölçekli 3D baskının biyo-malzemeler ve açık kaynaklı parametrik bir araçla kombine edilmesinin geleceğe dair içgörüler sağlayacağını ve bu dijital sanatın dünyada yaratabileceği olumlu etkiyi gözler önüne sereceğini umuyorum,” diye özetliyor.
Enstalasyon, 9 - 14 Nisan 2019 tarihleri arasında Corso Monforte 35, 20122 Milano adresindeki, 16. yüzyıldan kalma tarihi Palazzo Isimbardi’de halka açık olacak.
.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.