COS'UN BEYAZ GÖMLEK YORUMU

Cos, "White Shirt Project" koleksiyonunu Şubat ayında kısa süreliğine satışa sunuyor.

COS bünyesindeki atölyede tasarımcılar ve kalıp kesiciler tarafından geliştirilen ve tasarlanan gömlekler için 3D drape yönteminden yararlanıldı. Klasik beyaz gömleğin parçalarına ayrılmasıyla başlayan sürecin sonunda her stil, yenilikçi bir şekilde yeniden yaratıldı. Lineer olmayan bu süreç, tasarım ekibinin mükemmel gömleği yaratan detaylara odaklanmasını; yakaları, manşetleri ve diğer ayrıntıları değiştirerek her okazyona uygun yeni stilleri ortaya çıkarmasını sağladı.

Özel dikim kalitesini çabasız bir stille buluşturan her benzersiz gömlek, hacim ve siluetin yanı sıra, orantıları ve giyenin hareketini dikkate alarak tasarlandı. Böylece geleneksel ile modern arasında denge sağlanırken beyaz gömleğin kendi başına bir tasarım unsuru olması vurgulandı.

COS Yaratıcı Direktörü Karin Gustafsson, “Beyaz gömlek COS’un DNA’sının ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor. Gardıropların temel parçası olan gömleğin sunduğu sınırsız seçenekler de bizi büyülemeye devam ediyor. Orantılarda, siluetlerde ve detaylarda yaptığımız ince değişiklikler White Shirt Project koleksiyonunun karakterini tanımlıyor. Geleneksel ve çağdaş işçiliği kutlayan, yenilikçi ve işlevsel parçalarla güçlü bir seçki sunuyoruz,” diyerek özetliyor koleksiyonu.  

White Shirt Project kapsül koleksiyonu 25 Şubat 2019 tarihinden itibaren mağazalarda ve online platformda satışa sunulacak. Koleksiyon Mart sonuna kadar satışta olacak.

Etİketler