ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

DAVID KOMA İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

Koma, İlkbahar-Yaz için sudan ilham alıyor!

David Koma, en son koleksiyonu için yüzyılın başındaki efsanevi senkronize yüzme şampiyonu Annette Kellerman'dan ilham aldı. Ünlü atlet, tek parça mayo giyen dünyanın ilk kadınlarından biriydi ve 1952'de Esther Williams tarafından “Million Dollar Mermaid” filminde canlandırıldı.

David Koma, koleksiyon sunumunda Londra Su Sporları Merkezi'ndeki gizemli bir gösteri hazırladı. Yükseltilmiş bir yüzme havuzu, David Koma'nın İlkbahar-Yaz 2022 Defilesi’nin seti olarak hizmet etti. Kaplamalı pencerelerden güneşin doğal olarak kırılan ışınlarıyla oluşturulan ve yükseltilmiş dalış platformlarından aşağıya ve sudan yukarıya doğru dökülen projektörlerle aydınlatılan elektrik mavisi aydınlatma ile tamamlanan; Zaha Hadid tarafından tasarlanan Londra Su Sporları Merkezi'nde eterik bir atmosfer oluştu.Sulu podyumdaki koleksiyon, mimarın belirleyici çizgileri ile tasarımcının mayolarının yapısal özellikleri arasında bir diyaloga girerek yola çıktı. Kelimenin tam anlamıyla su üzerinde yürürken, modelleri takip eden parlak bir anlatı yarattı.


Defile, geometrik dönüşler ve asimetrik tuhaflıkla yüceltilen rahat bir balıkçı yakasına sahip kobalt mini bir elbise ile başladı. Bunu yakından takip eden, mayolarla harmanlanmış teknolojik likralı elbiseler, su altı hareketini taklit etmek için her adımda sallanan tüylü önlükler ve ışıltılı silüetler. Su kıyafetlerinin aerodinamik yapısal özelliklerini çağrıştırdı ve modelin vücut hatlarını ikinci bir deri gibi sararken; dalgıç giysisinin nüanslarını ima etti. Renk bloklu spor giyimden türetilen göz alıcı renk paleti; uçuk sarı neon, fuşya, ciklet pembesi ve sudan oluşturdu. Mürekkep siyahı ise koleksiyonu, basit mayolardan pandemi sonrası parti kıyafetleri gibi mükemmel nefis tasarımlara yükseltti. Gerçekten özel olan şey, suya yeni batmış gibi görünecek şekilde yanıltıcı bir etki veren şeffaf pullardı.
Bir bütün olarak, SS22 koleksiyonunun üretimi ve sunumu, atletizmin özünü performans ve duygusallık ikiliğine yansıtmada inkar edilemez derecede başarılıydı; ve bunu kesinlikle çarpıcı bir dizi göz alıcı görünüm aracılığıyla yaptı.
2012'nin Olimpiyat mirası, moda ve atletizm arasındaki bu birleştirici jest ile havuzunun modaya uygun yeniden tasarlanmasında yaşıyor. Koleksiyon ortaya çıktıkça, David Koma yeni bir tür su giyimi başlattı: havuz parti kıyafetleri.