DENİZLİ FASHION WEEK 5.SEZONUNDA DİJİTAL OLARAK GERÇEKLEŞTİ

DFW , Özlem Süer kreatif direktörlüğünde 22 Ekim tarihinde Laodikeia antik şehrinin büyüleyici atmosferinde, dev bir gala ile gerçekleşti.

DETGİS (Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği) projesi olan Denizli Fashion Week bu yıl 5.sezonunda dijital olarak gerçekleşti. Usta moda tasarımcısı Özlem Süer kreatif direktörlüğünde toplamda 12 markanın yer aldığı ilkbahar / Yaz 2022 koleksiyonları, birbirinden farklı moda filmleri ve başarılı çekimler gösterildi.

Gala öncesi, Özlem Süer ev sahipliğinde özel konuklar ile gerçekleşen Long Table davetine; Burcu Esmersoy, Metin Hara, Damla Aslanalp, Akasya Asıltürkmen, Beliz Baran, Ümit Temurçin, Aysun Kaba, Nazmiye Saral, Alexandra Ceylan ve DETGIS Başkanı Mukaddes Başkaya ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

DETGİS Başkanı Mukaddes Başkaya, bu özel projelerinde, koleksiyonlarla birlikte dijital sunumlar yapmanın verdiği avantajı;  Denizli’nin tarihi, kültürel ve coğrafi zenginliklerini de ön plana çıkartarak çekimlerle çok yönlü fayda sağlamaya çalıştıklarını ifade etti. 

DFW marka danışmanlığını 5 yıldır üstlenen Moda yazarı Ümit Temurçin Türkiye’nin ikinci en büyük moda projesini hayata geçirmekten ve sürdürülebilir  bir moda ve tasarım platformu yaratmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.  DFW’in bu yıl ki proje ekibinde Rönesans Fashion Management kurucusu Akif Örük  koreografileri ve tüm organizasyonun yönetimini gerçekleştirdi. Fotoğraf ve video çekim ekiplerine ise Oktay Bingöl liderlik etti. 

DFW S/S 2022’de bir birinde özel koleksiyonlara imza atan; Shikka, The Barine, Muteks Mutlubaşlar Tekstil, Deniz Tekstil, Gelin House Collection, Yavuz Çehre Tekstil, Aslı Tekstil, Nuba Company, Ecocotton, Little Gusto, Kayteks ve Ozan Tekstil gibi markaların koleksiyonlarını daha detaylı görmek için instagram’da @denizlifashionweek sayfasına göz atabilirsiniz.

DFW ana sponsoru İskur Group başta olmak üzere diğer önemli destekçiler DENİB (Denizli İhracatçılar Birliği) , Mattex (Tekstil Makina ve Malzemeleri - Tekstil Baskı Sistemleri), Gamateks , Başbuğ Mücevher, DTO (Denizli Ticaret Odası) , Deneks Lojistik , Çizgi  Saç Tasarım, Akcan Tur, Tetaş İç ve Dış Ticaret A.Ş, Merkezefendi Belediyesi, Sanal Fuar, Alyans Event & Wedding, Ruma Restaurant ve Artepera gibi önemli marka  ve kuruluşların böylesi değer katan projeleri desteklemeleri oldukça kıymetli. 

Denizli Fashion Week'ten görünümler için aşağıdaki fotogaleriye göz atın...