DIOR COUTURE DEFİLESİNDEKİ MAKETİN SIRRI

Defilenin kapanışını maket ev giyen bir model yaptı!

Haute Couture sezonu başlayınca ‘abartı’ konsepti basamak atlıyor! Geçtiğimiz gün gerçekleşen Dior Sonbahar-Kış 2019 Couture defilesinde Fransız marka moda evini podyumda yürüttü. Nasıl mı? Bir modele maket ev giydirerek!

Dior Sonbahar Kış 2019 Couture Defilesi (Getty Images)

Dior’un Paris’teki 30 Avenue Montaigne’daki atölyesinde çiçekli bir arka planda gerçekleşen defilenin açılışını üzerinde “Kıyafetler modern mi?” yazan bir tişört giyen model yaptı. Gladyatör esintili kıyafetler giyen modeller, gotik romantik temalı koleksiyonu gösterirken, kabarık etekli elbiseler ve korseli tasarımlar izleyenleri büyüledi. 

Dior Sonbahar Kış 2019 Couture Defilesi (Getty Images)

Markanın Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri, Roma ilhamlı koleksiyonu grunge aksesuarlar ile tamamlayarak podyumu adeta bir seksenler partisine dönüştürdü. Defilenin en çok konuşulan anı ise kapanışıydı. Altın renk bir kutu ile kapanışı yapan bir model, Dior’un Paris modaevinin maketini giyiyordu. Dior’un couture şovu heykelsi kadın figürlerine referans yaparak, Instagram’da “kadınların hem mimaride hem de toplumda oynadıkları rolün mecazi bir gösterimi,” olarak açıklandı. 

Dior Sonbahar Kış 2019 Couture Defilesi (Getty Images)