DIOR CRUISE 2015

DIOR CRUISE 2015

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 12 Mayıs 2015
DIOR CRUISE 2015
Cruise ve Resort koleksiyonlarına artık aşinayız. Bu ara koleksiyonlar, yılda iki kez gerçekleşen moda haftalarını az bulanlara, ‘Nasıl yani, Eylül'e kadar bekleyecek miyiz?' diye soranlara özel, tasarımcılar tarafından yapılan bir jest. Stilimize sağladığı katkıysa, mevsim geçişlerini daha cazip kılması.

2015 Cruise şovları, geçtiğimiz hafta Chanel ve Louis Vuitton'la başladı ve sırada Christian Dior vardı. Dün gerçekleşen defile, Pierre Cardin'in mülkiyetinde olan, çizgi filmlerde insanın iştahını kabartan evleri andıran bir mekanda, Le Palais Bulles'da gerçekleşti. 92 yaşındaki Pierre Cardin, ön sırada defileyi izleyenler arasındaydı.

Koleksiyon da defile atmosferiyle uyum içinde, doyamadığımız tatta parçalarla oldukça zengindi. Defile öncesi heyecanına belgesel tadındaki ‘Dior ve Ben' filmiyle yakından şahit olduğumuz Raf Simons, Cruise tasarımlarında bu kez couture çizgisinden uzaklaşmıştı. Parçalar ‘ Oyuncu, tatlı, çocuksu...' olarak tanımladığı mekana uygundu. Pudra rengi ipek elbiseler oyun oynuyor, etek uçlarındaki file detaylarla şaşırtıyordu. ‘Romantik' diyebileceğimiz mini elbiselerle salınan Dior kadını, devam eden look'larda ekoselere bürünüyor ama kapanışı yine markaya yakışır şekilde romantik elbiselerle yapıyordu.Fotoğrafta, sağda Christian Dior'un tasarımcısı Raf Simons ve ilham aldığı kadınlardan Dakota Fanning

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.