DIOR CRUISE 2021 DEFİLESİ SEYİRCİSİZ GERÇEKLEŞECEK

Dior, rotasını Lecce, Puglia’ya çeviriyor!

Birçok moda haftası dijitale taşınırken ve markalar defilelerini önümüzdeki aylara ertelerken Dior’dan güzel bir haber geldi! Cruise defilelerini fiziksel olarak bu yaz Lecce, Puglia’da planlayan Dior, gösterimin seyircisiz olacağını açıkladı. Normalde 9 Mayıs’ta gösterilecek olan Cruise 2021 şovu, tıpkı diğer defileleri gibi Corona Virüs sebebiyle ertelenmişti. Bugüne kadar defilenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belli değilken, Christian Dior Couture’un CEO’su Pietro Beccari ve Dior’un kadın giyim Artistik Direktörü Mariza Grazia Chiuri, online basın açıklaması aracılığı ile sevindirici haberi duyurdular.

Dior Cruise 2021 Defilesinin gerçekleşeceği Lecce, Puglia'dan fotoğraflar (Dior)

Defileyi fiziksel olarak gerçekleştirme düşüncelerinin arkasında üç nedenin yattığını söyleyen Beccari, “Hiçbir şey gerçek, canlı bir defile kadar duygu dolu olamaz. Bunun yanı sıra moda evi olarak bu zorlu dönemin ardından destek, umut, optimizm ve yeniden doğuş mesajlarını vermek istiyoruz.” dedi. Koleksiyon tasarımları ve şovun prodüksiyonu için Puglia’daki yerel sanatçılar ile çalıştıklarını belirten Beccari, onların çabasının kutlanmasını ve gösterilmesini istediklerinin altını çizdi. Son nedenin de bu olduğunu söyleyen Beccari, bu koleksiyonun Coronavirüs salgınından ağır bir şekilde etkilenen Puglia’nın tutkusuna ve bağlılığına bir minnet temsil edeceğini ekledi. 

Beccari’nin sözlerine ek olarak, “Bu proje benim için çok özel çünkü babam Puglia’da doğdu,” diyen Chiuri, annesinin defileye davetli olan tek kişi olabileceğini söyledi. Basın konferansında Cruise defilesinin 6-8 Temmuz arasında gerçekleşecek Couture deflesinden farklı olacağını söyleyen Beccari, defilede anlatmak istedikleri hikayeyi ve aktarmak istedikleri duyguları içeren bir sürpriz olacağının altını çizdi. Aynı zamanda Dior’un geleneksel moda haftası takvimine sadık kalmasını planladığını dile getiren Beccari, Eylül ayında Paris’te daha az seyirci ile moda haftasına katılmak istediklerini söyledi. 

Dior Cruise 2021 Defilesinin gerçekleşeceği Lecce, Puglia'dan fotoğraflar (Dior)

22 Temmuz’da gösterilecek olan Cruise 2021 koleksiyonu Maria Grazia Chirui’nin savoir-faire yeteceğini vurgulayacak. Dokuma sanatından, ışıktaki göz kamaştırıcı mimarilere, dans tutkusundan ritüel müziğin gücüne kadar, Dior’un aktif olarak teşvik ettiği değerli ve farklı kültürlere bir övgü olan yeni koleksiyon, aynı zamanda bölgenin özgün manzaralarına atıfta bulunacak. Tasarımlardaki şiirsel güzelliği yeniden doğuş ile yansıtan Chiuri, Dior düşünün devam ettiğinin sinyallerini veriyor. 


Etİketler