DIOR CRUISE 2022 DEFİLESİ

Koleksiyon, kadın olmanın anlamını kutluyor!

Kreatif Direktör Maria Grazia Chiuri, Fransız evini Yunanistan'a şık bir yolculuğa çıkarıyor ve bu ana bizi de tanık ediyor. Dior Resort 2022 koleksiyonu, çantalarımızı tüm koleksiyon ile hazırlayıp, Yunanistan'a tek yön bilet alma isteği uyandırıyor.

Dior Cruise 2022 gösterisi, Kallimármaro olarak da bilinen antik bir hazine olan Atina'daki Panathenaic Stadyumu'nun kalbinde sunuldu. Görkemli hacimleriyle bu sembolik mekan, mirasın gücünü çağdaş yaratıcılıkla birleştirerek koleksiyonun ilhamlarıyla mükemmel bir şekilde eşleşen olağanüstü bir dekor sunuyor.

Uzakta yükselen Akropolis ve Parthenon tapınaklarıyla Atina'daki Panathenaic Stadyumu'nun karşısında gösterilen koleksiyon, Yunanistan'dan ilham alıyor ve Helen tarihine mükemmel bir yazlık övgüyle sonuçlanıyor. Yerel yetenek ve zanaatkarlıkların öne çıktığı, dökümlü beyaz elbiselerden, denizci pantolon takımlarına kadar uzanan görünümler, zaman zaman biraz zarif bir plaj stili yaratıyor.


Mösyö Dior'un 1951'de ikonik Parthenon yakınında haute couture parçalarının çekilen bir dizi fotoğrafı, Dior Cruise 2022 koleksiyonu için ilham kaynağı olmuş. Athena'ya adanmış şehrin kalbinde, Maria Grazia Chiuri kodları yeniden keşfediyor ve değiştiriyor; sanat yaratılan nesnede değil, kişinin yaratma yeteneğinde yatıyor. Koleksiyondaki tanrıçayı anımsatan uzun tunikler,  kumaşları ve el yapımı pilileriyle mermer ve antik heykellerden ilham alıyor.

Dior'un Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri moda evinin başındaki ilk kadın olarak; yaptığı çalışmalarda görülmeye devam eden kadınsı bir parıltıyla liderlik ediyor. Bu koleksiyon için Chiuri, kadın olmanın ne demek olduğunu kutlayan bir koleksiyon yaratmayı amaçladı. Bunu yapmak için, kadınların zaman içindeki katkılarını araştırmak ve ortaya çıkarmak için tüm Yunanistan'ı dolaştı. Knossos Sarayı'nın Tunç Çağı kalıntılarını ve Girit adasındaki Kandiye Arkeoloji Müzesi'ni, Santorini'deki Akrotiri kalıntılarını ve Delphi'yi ziyaret ederek, tarih boyunca kadının önemini not etmek ve onurlandırmak amacıyla ziyaret etti. Bu koleksiyonun her parçasıyla, Yunan tanrıçası Hera'nın etrafta dolaştığını hayal edebilirsiniz...

Straplezden omuz dekolteli yakalara kadar feminen, narin ve havadar elbiseler, kendimizi Santorini sahillerinde bronzlaşırken hayal etmemizi sağlıyor. Koleksiyon, Yunanistan'ı anımsatan cesur mavi renk patlamaları, beyazlar ve nötr renklerden oluşuyor. Bizi sahilde geçen bir günden öğleden sonra yat gezisine, akşam yemeğine ve dışarıda bir geceye götürüyor. Koleksiyonun son elbisesi, bu parçaların her daim güzelliğini ve zarafetini mükemmel bir şekilde temsil eden bir kuğudan ilham almış gibi...

Defileyi izlemek isteyenler için...
CANLI YAYIN: DIOR CRUISE 2022 DEFİLESİ