DANS VE SANAT DOLU BİR YOLCULUK: DIOR CRUISE 2023 DEFİLESİ

İspanya tarihine bir övgü!

Dior’un Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri, Cruise 2023 defilesinin İspanyol feminenliğini, geleceğini ve topluluğunu kutlayan bir şov olduğuna emin oldu. Seville, İspanya’da düzenlenen defile, Perşembe günü Plaza de Espana’da flamenko dansçılarının hipnotik gösterisi eşliğinde açıldı. Kemanlar eşliğinde süren defilede, kabarık kırmızı elbiseli 60 dansçı vardı. 


Defileden birkaç gün önce Instagram hesabından 110 parçalık koleksiyonun, kuralları ve cinsiyete bağlı giyinmeyi reddeden, flamenko topluluğunun öncüsü ve ikonik figürü Carmen Amaya’dan ilham aldığını söyleyen Chiuri, her sezon olduğu gibi 2023 koleksiyonu için de feminizme gönderme yapmayı atlamadı. Flamenko gardırobunun canlılığını kırmızı, koyu sarı ve sarı tonlarında yansıtan Chiuri, dantel işlemeli elbiselerle izleyenleri büyüledi. 


Koleksiyonun hayata geçmesine yardımcı olmak için yerel zanaatkarların yardımına başvuran Chiuri, deri işlemeler için Javier Menacho Guisado ve Manila şalları için Maria Jose Sanchez Espinar ile bir araya geldi. Altın ve gümüş iplikle çalışmasıyla tanınan Orfebreria Ramos, ikonik moda evi için gül temalı mücevherler yaratırken, Jesús Rosado atölyesi, koleksiyon boyunca mevcut olan karmaşık altın işlemeleri sağladı. İspanya’nın zengin tarihi, kültürü ve yetenekleri ile iş birliğinin gücünün büyüleyici ve özgün bir kutlamasını sunan Dior 2023 Cruise defilesi, bizi dans ve sanat dolu bir yolculuğa çıkardı.