DIOR MİRASI YÜKSEK TEKNOLOJİYLE BULUŞTU: DIOR 62-22

Dior Sonbahar-Kış 2022-2023 koleksiyonu için Maria Grazia Chiuri, Roger Vivier ve Christian Dior arasındaki iş birliğini taçlandırmak adına ikonik ayakkabıları yeniden yorumladı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Eylül 2022
DIOR MİRASI YÜKSEK TEKNOLOJİYLE BULUŞTU: DIOR 62-22

Ayakkabılara Vivier'nin Dior için çalışırken bu modeli ilk olarak tasarladığı yıl olan 1962'ye referansla Dior 62-22 adı verildi. Tasarımlar işlemeyi detaylandırırken D-Air lab* laboratuarlarında yapılan araştırmalardan ilhamla teknik elementleri de bünyesinde barındırıyor. Geçmişten geleceğe atıfta bulunan parçalar, zamansız siluetlere yapılan bu dokunuşla finalize ediliyor.

Tek tek işlenen mimoza çiçekleri, tıpkı bir kökten büyürcesine ayakkabının topuğunu sararak yükseliyor. İnci detaylı, mercan motifli versiyon, burun kısmındaki püskülle süslenirken; transparan file üzerine turkuaz taşlarla çalışılan bir başka model ise bir ışık patlamasını andırıyor. Şiirsel bir harekete hayat veren tüm bu tasarımlar, Dior atölyelerindeki üst düzey işçiliği gözler önüne seriyor.

Bu rüya gibi işlemeler, tıpkı ayarlanabilir bir askı gibi bileği kusursuzca saran yüksek teknoloji ürünü bir kayışla birlikte sunuluyor. Son derece hafif bir neopren kullanılarak üretilen bu bağlanma sistemi, motosiklet dünyasından ilhamla çalışılan floresan sarı dikişleriyle Dior 62-22 ayakkabıyı miras ve inovasyonu bir araya getiren bir zaman çizelgesine yerleştiriyor.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.