DIOR X AIR JORDAN HIGH LANSMANI ERTELENDİ!

Dior, corona virüs krizi nedeniyle Air Jordan 1lansmanını erteleme kararı aldı...

WWD'nin haberine göre lüks marka yapmayı planladığı uluslararası çekilişi de erteleme kararı aldı. WWD'ye verdikleri açıklamada, " Bu çekiliş, müşterilerimizi ve işbirlikçilerimizi korumak için, açılışları mevcut kurallar bağlamında ertelenen özel Dior pop-up ve pop-in konumlarından oluşan küresel bir ağa giriş kazanma şansını da içeriyor.”

Dior: ” Resmi kurumların tavsiyelerine uygun olarak herkesin güvenliğini sağlamak ve uluslararası önlemlerin koordinasyonunu güçlendirmek için Dior, Jordan markası ile işbirliği içinde gerçekleştirilen Air Dior kapsül koleksiyonunun lansmanı için uluslararası çekilişini ertelemeye karar verdi."

Dior X Air Jordan 1 High'ın lansman bilgileri 8 Mart'ta sosyal medyada sızdırılmıştı. Çekilişin 23 Mart'ta başlaması ve sonuçların 6 Nisan'da açıklanacağı bildirildi. ABD'de, 16 Nisan'dan 23 Nisan'a kadar New York'ta ve 1 Mayıs'tan 8 Mayıs'a kadar Los Angeles'ta bir pop-up mağaza açılacağı duyuruldu. Diğer pop-up mağazaların Londra, Paris, Hong Kong, Seul, Singapur, Tokyo ve Çin'de olması planlanıyor.

Ayakkabıların 2.000 dolara satıldığı ve 8,500 çift ile sınırlı olduğu söylentileri ise hala doğrulanmadı.