DIOR'UN İKONİK TASARIMLARI BU KOLEKSİYONDA: ’30 MONTAIGNE’

Fransız markanın doğum yeri yeniden canlandırılıyor!

“Bir yer için geliştirdiğimiz bağ çok kuvvetli olabiliyor. Moda evinin doğum yeri olan 30 Avenue Montaigne’a ilk adım attığımda bunu hissettim. Markanın kimliğini ve aynı zamanda kadınlara kendi hayatlarına uygun bir ‘My Dior’ yaratma fırsatını verecek bir koleksiyon yaratmayı düşündüm.” -Maria Grazia Chiuri. 


30 Avenue Montaigne. Christian Dior için ilk görüşte aşk olan bu otel, ünlü tasarımcının sözleri ile ‘net oranlarıyla’ markanın defilesinden birkaç hafta önce, 16 Aralık 1946 sabahı görkemli bir yere dönüştürüldü. 30 Avenue Montaigne, o zamandan beri Dior’un kalbinin attığı yer oldu. 

Buna özel olarak Maria Grazia Chiuri, bir kadının gardırobunu yapan ikonik Dior tasarımlarından oluşan yeni koleksiyonunun adını ’30 Montaigne’ koydu. ‘New Look’ tarzının ‘Bar’ ceketinin, piliseli eteğinin ve pötikare deseninin güncel bir şekilde yeniden yaratıldığı yeni koleksiyonda Dior’un ikonik çantalarını da görebileceksiniz. Dior’un otantik gardırobu markanın ruhunu en güzel şekilde yansıtırken, tasarımlardaki zarafet tıpkı ilk yıllardaki gibi korundu. 

'30 Montaigne' Koleksiyonu (Christian Dior)

Dior Book çantası ile başlayan yeni koleksiyon, saf ve kişiselleştirilebilen tasarımları ile olmazsa olmaz bir aksesuar haline geliyor. Cinsiyetleri aşan beyaz gömleğin sofistike ruhunu kullanan Chiuri, Dior’un yeniden canlandırdığı feminen silüetleri yeni bir vizyonda canlandırıyor. Son olarak ’30 Montaigne’ ismindeki çanta, markanın yeni tarihinden esinleniyor ve Dior’un yeni vizyonunun altını çiziyor. 

Savoire-faire’in mükemmelliği, yün, ipek, pamuk, dantel ve denim gibi çeşitli malzemeler ile bir araya gelirken, Dior evreninin yeni enerjisi ortaya çıkarılıyor. En klasik kontrast olan siyah ve beyazın kutlandığı koleksiyonda bu ikilinin farklı tonlarını görebileceksiniz. Seçili Dior butiklerinde satın alabileceğiniz 30 Montaigne koleksiyonu, bu zamansız koleksiyon için özel olarak tasarlanan konseptler ile karşınıza çıkacak.