DIOR’UN KALBİ 30 MONTAIGNE YENİDEN AÇILIYOR

Dior, lüks kural kitabını yeniden yazıyor.

Dünyanın neresinde oniks mermer küvette rahatlayabilir, yüz bakımı yaptırabilir, yemeğin tadını çıkarabilir, ölçüye göre kıyafet sipariş edebilir ve bir müzeyi ziyaret edebilirsiniz? Hem de hepsi tek bir çatı altında... Bunlar, Dior'un Paris'teki 30 Avenue Montaigne'deki tarihi amiral gemisinde sunulan hizmetlerden sadece birkaçı…

Dior, ikonik 30 Montaigne’in yeniden açılışını duyurmaktan mutluluk duyuyor. Christian Dior’un büyülü dokunuşuyla 1946 yılında tanışan ve yenilenme çalışmaları İki yılı aşan bir süre boyunca devam eden bu efsanevi lokasyon, Parizyen zarafetin ve Fransız haute couture geleneğinin sembolü olan Maison’un koleksiyonlarına tam 75 yıldır ev sahipliği yapıyor.

Modada devrim yaratan New Look’un beşiği niteliğindeki bu tarihi bina, geçirdiği dönüşümün ardından, dünyada eşi benzeri bulunmayan bir üs olarak 6 Mart 2022 tarihinde kapılarını açacak.

Fransız lüks evinin Avenue Montaigne'deki tarihi evi, mağaza, sergi alanı, restoranlar ve özel süit gibi olanaklarla olağanüstü bir mağazacılık deneyimi vaat ediyor.

Christian Dior Couture başkanı ve CEO'su Pietro Beccari, “Bu sadece bir amiral gemisi değil – sunduğumuz bir evren” diyor. "Aslında buna yeni bir isim bulmalıyız, çünkü dünyada olmayan bir kompleks, bu yüzden gerçekten bizimle rakiplerimiz arasındaki farkı belirleyecek net bir nokta."


Yaklaşık 108.000 metrekarelik bir alana yayılan bina, özel bir evin elinde modaya adanmış en büyük kalıcı sergi alanı olan La Galerie de Dior'un yanı sıra Fransız lüks markasının dünya çapındaki en büyük butiğine ev sahipliği yapıyor. Kurucu Christian Dior'un orijinal ofisi gibi sergilere ve korunmuş tarihi alanlara ev sahipliği yapıyor.

Aynı çatı altında, Dior'un ilk koleksiyonunu sunmadan ve devrim niteliğindeki New Look’u başlatmadan sadece haftalar önce, Aralık 1946'da alanı açmasından bu yana binayı evi olarak adlandıran haute couture atölyeleri de var.

İlk kez, müşterilerin değerli taşları özel tasarım parçalara yerleştirebilecekleri üst düzey bir mücevher atölyesine katılacaklar. İlk defilenin yapıldığı tarihi salon, artık akşam yemekleri ve özel etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Ayrıca 30 Montaigne, devasa tropik ağaçların ve çiçek tarhlarının bulunduğu bir çatı katında yer alan Monsieur Dior restoranına ve bir Dior kafesine ev sahipliği yapıyor.

Güzellik bakımlarına ayrılmış bir bölüm var. Son olarak La Suite Dior, şeflerden 6 ila 8 kişilik özel bir personele sahip, anahtarları konuklara binayı tam olarak kullanma imkânı veren özel bir dairedir.

"Bu bir konsept değil, müşteriyi baştan sona Dior'a bağlı ve duygusal olarak bağlı tutan bir hikaye anlatan bir geçiş alanı. Bu, müşterilerin markayı güzel, sürükleyici ve eğlenceli bir şekilde keşfetmelerine olanak tanıyan bir ortam yaratmakla ilgili" diyor projenin mimarı Peter Marino.