DOĞAYA KAÇIŞIN HİKAYESİ: KAM

Son dönemlerde hepimizin hayalini kurduğu 'doğaya kaçış'ı anlatan bir oyun.

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 04 Mart 2015
DOĞAYA KAÇIŞIN HİKAYESİ: KAM
Hepimizi saran, kimi zaman ‘hastalık' olarak yorumlanan teknoloji bağımlılığı ve ondan kopamama halini sorgulayan bir oyun geliyor! Yazar ve yönetmen Can Bora'nın kurduğu tiyatro ve dans topluluğu “berika”nın ikinci oyunu olan ‘KAM' son dönemde şehir hayatından sıkılan birçok kişinin hayalini kurduğu bir konuyu işliyor. Büyük şehirde yaşamaktan sıkılan ve doğa içinde kamp yapmaya giden dört yakın arkadaşın burada ‘KAM'la tanışmasının hikayesinin anlatıldığı tiyatro oyununda Yunus Günçe, Goncagül Sunar, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Halil İbrahim Irklı ve Can Bora yer alıyor.

6 Mart Cuma günü Beşiktaş Sahne'de seyirciyle buluşmaya hazırlanan ‘KAM'da izleyiciyi görsel yenilikler bekliyor: Sahnede canlı canlı yer alan oyuncuların görüntüsü, bilgisayar teknikleri sayesinde eşzamanlı montajlanıyor ve başka bir görüntünün üzerine yapıştırılarak ekranlara yansıtılıyor. Böylece seyirci, sahnesinde film çekimini görürken, ekrandaysa aynı filmin son halini izleme şansı yakalıyor.

Müzikleri Mabel Matiz, kostümleriyse genç tasarımcı Selim Baklacı tarafından hazırlanan; sanal gerçeklik ve gerçeklik arasındaki ‘özbenlik' kavramını sorgulayan ‘KAM' bu cuma Sahne Beşiktaş'ta, biletlerse mybilet.com'da satışta.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.