ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

Doğumdan Dört Ay Sonra Karolına Kurkova

Karolina'yla hamileliğini, doğum anını ve bebeğini konuştuk.

ELLE: Doğum nasıl geçti?
KAROLINA KURKOVA: Hayatımın en müthiş deneyimiydi. Aslında her şey çok çabuk oldu. Eşim Archie hep yanımdaydı, bana büyük güven verdi ve beni sürekli sakinleştirdi. Bence doğum yapma tecrübesi tek kelimeyle eşsiz; bunun kadına son derece büyük bir güç verdiğini düşünüyorum. Tobin'in doğduğu anda sanki bir şeyler değişti ve ben özümde varlığından bile haberdar olmadığım bir güç keşfettim. Hamilelik sürecini ve doğumu yaşamış biri olarak annelere çok daha farklı bir bakış açısı ve saygı kazandım.

ELLE:
Doğum konusunda endişelerin var mıydı?
K.K.: Biraz tedirgindim ama hiç korkmadım. Eşim Archie'yle birlikte birçok kursa katıldık, bu konuda araştırmalar yaptık ve kendimizi bizi neyin beklediği hakkında eğittik. Hamilelik ayları boyunca doğum için kendimizi psikolojik olarak hazırladık. Hem baş başa, hem de sevdiğimiz insanlarla vakit geçirdik, seyahat ettik ve bu doğumu bizim için eşsiz bir deneyim süreci haline getirdik. Hamilelin sonlarına doğru artık bebeğimizle tanışmak için sabırsızlanmaya başlamıştım.

ELLE:
Hamilelik nasıldı?
K.K.: Bazı kadınların hamilelik esnasında zorluklar yaşadığını biliyorum. Ne mutlu ki ben hiç sorun yaşamayacak kadar şanslıydım. Sağlığım konusunda çok bilinçli davranmaya çalıştım, sürekli aktif olmaya ve bu yeni annelik rolüne hazırlanmaya gayret ettim.