DÖRDÜNCÜ LADY DIOR ART PROJESİ

Lady Dior çantalarında tekstil sanatı!

Uzun süredir konuşulan ‘Kumaş sanat mıdır?’ sorusunun kesin cevabını yeni Dior Lady Art projesi veriyor. Tekstil sanatının geçtiğimiz günlerde Londra’da gerçekleşen Frieze fuarında da odak noktası olması kumaşın gücünü bir kez daha kanıtladı. 


Athi-Patra Ruga, Rina Banerjee, Maria Nepomuceno, Mickalene Thomas, Jia Lee ve Eduardo Terrazas gibi sanatçılar ile bir araya gelen Dior; kapitone, işleme, yama ve desen teknikleri ile Lady Dior çantalarını güncelledi. Dünyadaki farklı kültürlerden esinlenen el işçiliği teknikleri ortaya sanat eseri kıvamında çantalar çıkardı! 

Lady Dior’un 4. sanatsal çanta tasarımı projesinde yer alan Joana Vasconcelos, Marguerite Humeau, Kohei Nawa, Wang Guangle ve Raqib Shaw gibi sanatçılar Kasım ayında Şangay’da eserlerini sergiledikten sonra Aralık ayında Art Basel Miami’de olacaklar.

$4,000 ila $14,000 değerindeki çantalar 26 Ocak’ta Dior mağazalarında ve online sitesinde satışa sunulacak. Her sanatçı kendi kültüründeki tekstil işçiliğini ortaya çıkararak Lady Dior çantalarına büyüleyici tasarımlar kattılar. Sanat ile ilişkisini gün geçtikçe daha da kuvvetlendiren moda sektörüne öncülük eden markalardan biri olan Dior, 4. Lady Dior kapsül koleksiyonu ile hem sanat hem de moda dünyasında ses getirmeyi başardı.