DÖRT MEVSİM ÜZERİMİZDE

Ara koleksiyonlar, moda dünyasına dinamizm ve heyecan katıyor.

Markaların son yıllarda vazgeçilmezleri arasında yer edinen, resort ve pre-fall olarak tanımlanan ara koleksiyonlar, moda dünyasına dinamizm ve heyecan katarken tüketim çılgınlığını pompalamaya devam ediyor. 
Artık soğuğu iliklerimizde hissettiğimiz, kalın kazak ve mantolarla salındığımız günlerde bile, Valentino'nun çiçek desenli ve baskılı elbiseleri, rengarenk espadril ve çantalarıyla içimiz ısınıyor; Christian Dior'un dekolteli, tül ve şeffaf elbiseleri, mavi, mercan, sarı ve fuşya renkli parçalarıyla adeta yazı yaşayabiliyoruz. Her yıl kasım ve aralık aylarında vitrinlerde yerini alan resort koleksiyonları, konumuz. Klasikleşen ve altı ayda bir gelen sonbahar-kış ve ilkbahar-yaz ana koleksiyonlarına eklenen resort ve pre-fall ara koleksiyonları; kışın yazı, yazın da kışı yaşatırken moda dünyasını her daim hareketli tutmayı başarıyor. Her şeyin hızlıca eskidiği günümüz dünyasında tüketiciye sürekli yeni alternatifler sunuyor, moda severlerle bağını koparmadan alışveriş tutkusunu beslemeyi çok iyi biliyor.
Yaz indirimlerinin başladığı mayıs ayında tüketiciye farklı seçenekler vermek için beğeniye sunulan, gelecek kışın konseptlerinin bir tür sinyalini gönderen pre-fall koleksiyonları da, tıpkı resort koleksiyonları gibi markaların kâr oranlarını artırırken modanın devinimine katkıda bulunuyor. Her yıl ocak ve şubatta başlayan indirimlerle beraber hızla tükenen sonbahar-kış koleksiyonlarına farklı bir şık olarak da okunabilen pre-fall koleksiyonlarını, ünlülerin ocak ve şubat aylarında düzenlenen Altın Küre ve Oscar törenlerinde giymeyi sevdiklerini de biliyoruz.