DÖVME FUARI GELİYOR

Üçüncüsü düzenlenecek olan İstanbul Tattoo Convention 2014'ten detaylar!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Ağustos 2014
DÖVME FUARI GELİYOR
‘Bir kere yaptırdın mı devamı gelir.' Dövme hakkında herkesin bildiği klasik cümlelerdendir. Eğer dövmeniz varsa bu cümlenin çok doğru olduğunu bilirsiniz. Dövmeniz yoksa ve hala haberimizi okumaya devam ediyorsanız da içten içe bir tane yaptırmayı istiyorsunuzdur diye düşünüyoruz. Öyleyse tam sizlik bir fuardan haberdar olmalısınız: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde üçüncüsü düzenlenecek olan İstanbul Tattoo Convention 2014.

Golden Arrow Tattoo & Piercing tarafından düzenlenecek fuar, dünyanın en önemli sanatçıları ve dövme sanatı tutkunlarını bir araya getirecek. 19-21 Eylül tarihleri arasında düzenlecek fuar, dövmenin tarihine de dikkat çekiyor: Anadolu'nun Doğu ve Güney doğusunda eskiden bedenin süslenmesinden öte kötülüklerden korunmak, şans ve bereket için yaptırılan dövmenin tarihi M.Ö. 30.000-10.000 yıl öncesine dayanıyor ve Kızılderili'ler, eski Mısır, Kazak ve Kırgız Türkleri'nde görülüyordu.~İstanbul Tattoo Convention 2014'te ayrıca, her gün ayrı bir katagoride dövme yarışması yapılacak. 

- En İyi Büyük dövme


- En İyi Küçük dövme


- En İyi Çılgın dövme


- En İyi Özgün dövme


- En İyi Asya dövme


- En İyi Portre dövme


- En İyi Realistik dövme


- En İyi Renkli dövme


- En İyi Geleneksel dövme


- En İyi Siyah Beyaz dövme


- Şovun En İyi Dövmesi 

Almanya' dan dövme modeli Kim Nova, Alice la Douce ve Vicky Vamp'ın Rusya'dan da yine dövme modeli Nadezhda Avdeeva, Anna Shorina ve Anna Belova'nın katılacağı festival 19-22 Eylül arasında, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde!

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.