Dr. Martens ve Ganni İş Birliğine Bakış

Dr. Martens, ikonik Jadon Boot'un 10. yılını kutlamak için Ganni ile bir araya geldi.

Buse Saray BUSE SARAY 06 Aralık 2023
Dr. Martens ve Ganni İş Birliğine Bakış

Dr. Martens'ın ikonik Jadon botları, bu yıl 10 yaşına giriyor! Bu kilometre taşını kutlamak için ünlü ayakkabı markası, yankı uyandıran İskandinav moda markası Ganni ile sınırlı sayıda üretilen özel bir Jadon bot çifti üzerinde iş birliği yaptı.Botlar, tek renk seçeneği olan siyah renkte ve 36-48 numara aralığında sunuluyor. Kült ayakkabıların hakim olduğu bir dönemde, bu gerçekten de zamansız bir stil parçasıdır ve gardırobunuzda gerçekten bir yeri hak ediyor.

Ganni'nin çevreci anlayışına sadık kalarak, yeni Jadon botlar geri dönüştürülmüş ve deri içermeyen malzemelerin bir karışımından yapılmış. Kalın, desenli tabanları ve hantal savaş botlarının bilinen asi havasını taşıyor; yan tarafta ise Ganni'nin kelebek logosu ile tamamlanmış. Dr. Martens'ın karakteristik sarı dikişini vurgulamak için, bağcıkların etrafına ek sarı detaylar eklenmiş.


Ganni'nin Yaratıcı Direktörü Ditte Reffstrup, iş birliği için şunları söyledi: "Beni 90'ların etkisi sonsuz bir şekilde etkiliyor ve bu bağlamda grunge'un alt tonlarına bir sevgim var. Dr. Martens botlarının ikonik şekliyle büyüdüm ve benim için isyan etme ve kendi davulunun ritmine uyum sağlama hissini temsil ediyor — ki bu, Ganni olarak gerçekten inandığımız bir şeydir. Temelimiz, insanların kendilerini en özgüvenli halleriyle hissetmeleri; sadece kendileri için giyinmeleri, başkaları için değil."

İskandinav cool kız estetiğiyle bilindiği için Ganni'nin önceki New Balance, Barbour, Dr. Scholl’s ve Juicy Couture ile yaptığı iş birliklerinin hepsi viral oldu. Aynı zamanda Dr. Martens'ın platform botları, Gen Z'nin Y2K canlanmasıyla TikTok'ta olduğu kadar K-pop hayranları, gotik peri kızları ve rockstar kız arkadaşı ve biker-core trendlerini takip edenler arasında da popüler.

"Son on yılda Jadon'un birçok farklı alt kültür tarafından benimsendiğini  gördük, yaratıcılıkları için bir tuval görevi gördü," dedi Dr. Martens'ın Yaratıcı Direktörü Darren Mckoy. "Ganni ile işbirliği yapmaktan beni heyecanlandıran şey, geleneksel kavramları ve silüetleri modern bir giyim tarzına dönüştürme konusundaki becerileriydi. Onların kafasındaki feminenlik kavramına uyacak şekilde fikirleri tersine çevirme ve bükme konusunda bir yetenekleri var. Benim için bu güzel, sizi kendi dünyalarının bir parçası olmaya çağırıyor." Jadon botlar, geçen on yıl içinde Olivia Rodrigo, Bella Hadid, Beyoncé, Miley Cyrus, Sofia Richie Grainge, Kristen Stewart, Anya Taylor-Joy, Behati Prinsloo, Irina Shayk, Megan Fox, Hailey Bieber ve Dua Lipa gibi birçok şık ünlü tarafından giyildi. Ganni'nin ünlü hayranlarının listesi de eşit derecede geniş olduğundan, 2024'te yeni Dr. Martens iş birliğini birçok paparazzi karesinde görmeyi bekleyebiliriz.

Dr. Martens x Ganni Jadon Botları, 260 dolar perakende fiyatıyla ganni.com ve drmartens.com üzerinden satın alınabilir. Ayrıca, dünya genelinde belirli mağazalarda da bulunuyor.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.