DÜĞÜN GİBİ SERGİ

DÜĞÜN GİBİ SERGİ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Nisan 2014
DÜĞÜN GİBİ SERGİ<#text> Tem Sanat Galerisi sıra  dışı bir sergiye imza atıyor: DÜĞÜN! Sıra dışı olan sadece tema değil; bu sergide şiir, resim ve heykel bir araya geliyor. Çok sayıda şiirin ve bu şiirlerden etkilenilerek yapılan resim ve heykellerin yer alacağı Düğün, Tem Sanat Galerisi'nin bu yılki ilk sergisi olacak.


<#text>


<#text> Tem'in sanatsever sahibi Besi Cecan bu sergi fikrinin doğuşunu şöyle açıklıyor: “Otuza bir kala, yeni bir sergi, yeni bir kitap... Seneler boyu gelişen tutkularımı hem bir araya getiriyor, hem de özetliyor. Son beş altı senedir şiir de hayatıma girdi. İki sene evvel, beni zenginleştiren, içine girdikçe bana yeni heyecanlar tattıran şiiri, bugüne kadar yaşamıma büyük renk katan resim ve heykelle bir araya getirmeye karar verdim.“


<#text>


<#text> 16 Nisan– 21Haziran 2014 tarihlerinde Tem Sanat'ın Nişantaşı'nda-ki iki katlı galeride yer alacak sergi için ayrıca kapsamlı bir kitap hazırlandı.  Cecan ayrıca, bu çalışmayı başlatırken sanatçılara gerek konuda, gerekse yapıt sayısında sonsuz bir özgürlük tanıdığını; sadece şiirin dünyasıyla görsel sanatların dünyasını birleştirmelerini istediğini söylüyor.


<#text>


<#text> Şiir, resim, heykel beraberliğinden oluşan “Düğün” Tem Sanat Galerisi'nde 21 Haziran'a kadar ziyaret edilebilir.


<#text>


<#text>


<#text> Adres: Vali Konağı Cad., Prof. Dr. Orhan Ersek Sok. 14/2, Nişantaşı


<#text> www.temartgallery.com

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.