DÜNYA AIR MAX GÜNÜ!

DÜNYA AIR MAX GÜNÜ!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Mart 2014
DÜNYA AIR MAX GÜNÜ!
26 Mart 1987'de Air Max 1'in çıkması bir dönüm noktasıydı. Air Max'in sahip olduğu hava tabanı, Nike'la birlikte diğer tüm markaların koşu ayakkabısına bakışını ve onu dizayn edişini kökten değiştirdi! Ve 26 Mart Çarşamba günü bu konforlu buluşun doğum gününü kutlamak için 290 Square Meters Galata'da tüm Nike tutkunları bir araya geliyor.Sadece spor yaparken ya da spor kıyafetlerle giyilmenin çok ötesine geçen Air Max'ler, tarzından ödün vermeden trendlere ayak uydurduğu gibi çıkardığı farklı modellerle de her geçen gün rahatlığın adresi oluyor.

Peki bu başarı hikayesi nasıl mı başlıyor? 1987'den yaklaşık 10 yıl önce, Frank Rudy adında bir mühendisin Nike'ın genel merkezinde markanın kurucusu Phil Knight'ı ziyareti ve ona hava tabanlı koşu ayakkabısının ilk örneğini hediye etmesiyle! Bu ilk adımın ardından, bu teknoloji, bugüne kadar birçok Nike tasarımında imzası olan Tinker Hatfield tarafından geliştiriliyor.

Öyle sanıyoruz ki, Nike Air Max'in yaratıcıları her ne kadar spor yapmayı daha kolay ve konforlu hale getirse de, ‘cool' görünmediği sürece bu teknolojinin 'klasik' olmasının çok zor olduğunun farkındaydılar: Onu benzerlerinden ayırdılar ve spor ayakkabıyı farklı bir noktaya taşıdılar. Son olarak ilk çıkan ikonik model Air Max 1'e, tasarlandığı tarih olan 3.26'yı ekleyen (yukarda görebilirsiniz.) markanın bu özel ürünü Türkiye'de sadece 290 Square Meters Galata'da, bu Çarşamba satışa sunulacak.

Hem kutlama yapmak, hem de bu modeli yakından tanımak için bu tarihi not alın deriz.

26 MART ÇARŞAMBA, 19:00 - 22:00


SERDAR-I EKREM SOKAK ŞAHİN APT. NO. 27A GALATA


WWW.290SQM.COM

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.