DÜNYANIN EN ‘HAVALI’ MARKASI AÇIKLANDI

Lyst, her sene yayınladığı rapor ile en gözde markayı seçti!

Uluslararası moda arama platformu Lyst, çeyrek dönem trend raporunu yayınladı.

Sezonun en gözde markalarını ve ürünlerini açıklayan Lyst, alışveriş alışkanlıkları verilerini inceleyerek 5 milyon üzeri alışverişçi üzerinden araştırmalar yaptı.

Arama, satış ve sosyal medyadaki ürün bahsetme verilerini göz önünde bulunduran Lyst Index, 2019’un üçüncü çeyreğinde en popüler markanın ikinci kez Off-White olduğunu belirtti. 


View this post on Instagram

Off-White™ ODSY 1000 sneakers via @statusfg

A post shared by Off-White™ (@off____white) on


Geçtiğimiz sene birinci sıraya yerleşen Off-White tasarımcısı Virgil Abloh, hem kendi markası için hem de Louis Vuitton’un erkek giyim koleksiyonu için tasarımlar yaratıyordu. Aynı zamanda Ikea ile işbirliği yapan Abloh, Serena Williams’ı US Open turnuvası için giydirmişti. İşbirliği çılgınlığına biraz ara veren Abloh, markasına ve Louis Vuitton koleksiyonlarına odaklanarak ismini yeniden birinci sıraya yerleştirmeyi başardı. Geçtiğimiz seneye kıyasla 21 markayı geride bırakarak listenin ilk 20 markası arasına yerleşen Bottega Veneta, başarısını Kreatif Direktör Daniel Lee’ye borçlu! Lee’nin modern ve dikkat çekici tasarımları ile ünlülerin ve influencerların favorisi haline gelen Bottega Veneta tasarımları ‘Bottega Etkisi’ olarak adlandırılıyor. Lido ayakkabısı ile moda ayında hemen hemen herkesin ayağında görülen Bottega Veneta, Rihanna gibi ünlülerin en çok giydiği ayakkabı modelleri arasında. 


Son üç çeyrek boyunca, birinci sırada yer alan Balenciaga’dan sonra ikinci sırada Gucci yer alırken, şimdi ise listenin galibi Off-White oldu. Balenciaga’yı ikinci sıraya ve Gucci’yi üçüncü sıraya iten Off-White 2019’un en ‘havalı’ markası oldu. Aşağıda listenin tamamını görebilirsiniz:
 1. Off-White
 2. Balenciaga 
 3. Gucci
 4. Versace
 5. Prada
 6. Valentino
 7. Fendi
 8. Burberry
 9. Saint Laurent
 10. Vetements
 11. Stone Island
 12. Nike
 13. Givenchy
 14. Moncler
 15. Dolce & Gabbana
 16. Bottega Veneta
 17. Alexander McQueen
 18. Moschino
 19. Balmain
 20. Loewe
Son iki sene boyunca yükselişte olan ‘streetwear’ tarzı Off-White markası, Lyst Index’inde 33 yer atlayarak, aramalarını da %14 artırmıştı. En çok beğenilen ürün listelerinin 20’de 3’ünü oluşturan Off-White’ın büyüme hızı duracak gibi görünmüyor!
.