DÜNYAYA YARDIM EDEN 15 MARKA

Cinsiyet eşitliğine, pandemi çabalarına, açlık problemine ve çok daha fazlasına önem veren markalar…

Herkes için çok zor bir dönemden geçiyoruz. Üstelik tüm dünya aynı sıkıntıyı ilk defa aynı anda yaşıyor! Küresel bir empati sağlayan pandemi sürecinin yanı sıra 2020’de doğal afetlerden, yangınlara, üzücü patlamalardan, ırkçı saldırılara kadar birçok can sıkıcı olay gerçekleşti. Cinsiyet eşitsizliği, kadına şiddet, pandemi, ırkçılık derken 2020 adeta bir felaket senesi gibi oldu. Her şeyin belirsiz olduğu bu dönemde insanlar sevdiklerinden, ailelerinden veya arkadaşlarından uzak kalmak zorunda kaldı. Belki de herkese yeniden empati kurmayı, birbirimizi anlamayı ve birlik olmayı aşılayan bu dönem moda sektöründe de aynı etkiyi aşılıyor. 

Tarih boyunca dönemi anlatan bir araç ve aynı zamanda kişisel ifade için kullanılan moda, bu sefer de yardımlaşma ile öne çıkıyor. Önceki yıllarda da sektörden birçok marka vakıf işbirlikleri ile dikkat çekerken, 2020’de bunun çok daha fazla olduğunu itiraf etmeliyiz. Gerçekleşen olaylar ve pandemi sürecinde ihtiyaç sahiplerine destek olmayı hedefleyen moda sektörü, yeni tasarımları, kapsül koleksiyonları, işbirlikleri ile bağış topluyor. Sürdürülebilir modanın yanı sıra etik ve yardımlaşma duygusunu aşılamayı hedefleyen markalar, ünlüler veya bağımsız kuruluşlar ile bir araya gelerek birçok neden için yardım topluyorlar. 

Alışveriş yaparken aynı zamanda ihtiyacı olanlara destek olmak istiyorsanız fotogaleride dünyaya yardım eden 15 markayı inceleyebilirsiniz…