EN YENİ MODA KİTAPLARI

En sevdiğiniz markaların hikayelerini okumaya ne dersiniz?

Yeni koleksiyonları, stilleri ve tasarım estetikleri hakkında kitaplar derleyen markalar, kitap kurtlarını ve moda severleri aynı anda mutlu edecek! Balenciaga, Bulgari ve Rolan Mouret ilginizi çekebilecek kitaplar ile bu defa kitapçıların vitirinlerinde olacak.

Markaların kendi dillerinden hikayelerini anlattıkları kitaplar oldukça şık kapakları ile ev dekorasyonunuzun parçası haline gelmeye de aday.

  
Balenciaga’nın Kreatif Direktörü Demna Gvasalia, Kış 2018 koleksiyonunu renkli bir kitap ile sunuyor. “Balenciaga: Winter 18” başlıklı kitapta, ünlü markanın defile öncesi hazırlığından, tasarımların dikim aşamasını inceleyebileceksiniz. Kulise alınan tek fotoğrafçılar Johnny Dufort ve Pierre Ange Carlotti tarafından çekilen kareler, rengarenk resimler oluşturuyor. Koleksiyonun neon tonlarını yakından inceleyebileceğiniz bu kitap, Gvasalia’nın sinematik yönünü de görmenizi sağlıyor. 7 Kasım’da balenciaga.com'dan alabileceğiniz bu kitap, Gvasalia’nın anlatmak istediği koleksiyon hikayesini siz okuyuculara yansıtıyor.Balenciaga: Winter 18 Kitap Kapağı (Rizzoli USA)

Tasarım estetiğini bir sergi yerine kitap ile anlatmak isteyen Roland Mouret, ilk kitabını çıkarıyor! “Provoke, Attract, Seduce” isimli kitap, 6 Kasım’da satışa sunuluyor. Yaratıcı sürecini hayranları ile paylaşmak isteyen ünlü tasarımcı, stilist Sophia Neophitou-Apostolou ile yapılan işbirliğinden doğdu. Mouret’in Lourdes’teki çocukluğundan, modellik kariyerini ve moda tasarımına geçişini anlatan bu kitap, ünlü tasarımcının moda sektöründeki ilerleyişini yansıtıyor. Arşivlerden toplanan fotoğrafların yer aldığı bu kitap, ‘Kasabın oğlunun modaya geçişini’ anlatıyor. Stilini ve bakış açısının açıkça anlatmak istediğini söyleyen Mouret, 20 senelik markasını kutluyor. Mouret, adeta bir günlük tadında olan bu kitabı, “yolculuğum,” olarak tanımlıyor. Kıyafetlerin en yakın arkadaşı olduğunu söyleyen ünlü tasarımcı, modanın trendlerden çok kişisel stil olduğunu vurgulamak istiyor. 


Mücevherleri ile bilinen Bulgari, parfüm hakkında bir kitap çıkarıyor! “The Perfume of Gems” adlı kitap, markanın kokular konusundaki uzmanlığını sayfalara döküyor. Tıpkı eşi benzeri bulunmayan taşlar gibi eşsiz kokular yarattığını vurgulayan Bulgari, koleksiyonlarının tasarım sürecini anlatıyor. Tarihi mücevherattan ilham alan parfümler, Daniela Andrier, Alberto Morillas ve Jacques Cavallier tarafından tasarlandı. Parfümün insanlar için anlamını ve değerini inceleyen bu 270 sayfalık kitabı, 13 Kasım’da Rizzoli kitap evlerinden satın alabilirsiniz.Bulgari : The Perfume of Gems Kitap Kapağı (Rizzoli USA)

.