ENDLESS X FIORUCCI

Londra’nın ikonik sokak sanatçısı ve İtalyan markanın büyük buluşması…

Londra’da yaşayan sokak sanatçısı Endless, camianın en etkin ve heyecan verici yeteneklerinden biri.

Canlı ve cesur stilleri ile İngiltere’nin başkentindeki duvarları süsleyen ünlü sanatçı, sokak sanatından ilerleyerek Londra’nın en ünlü galerilerinde yer edinmeye başladı.

 

Moda, ünlüler, marka ve şöhret gibi temalara dokunan Endless, belki de Fiorucci ile işbirliği yapmak için en uygun isim! Londra’nın kalbindeki Soho’da yeni bir mağaza açan Fiorucci, İtalyan geçmişlerine modern bir hava katıyor. Andy Warhol’dan bu yana ilk sanatçı işbirliğini sunan Fiorucci, partner olarak Endless’ı seçti. 


Geçtiğimiz hafta satışa sunulan işbirliği, Fiorucci’nin Brewer Street mağazasında eğlenceli bir etkinlik ile tanıtıldı. Sınırlı sayıda üretilen kapsül koleksiyonda Endless x Fiorucci tişörtlerinin yanı sıra 15 özel kaykay tasarımı da yer alacak. Etkinlik sırasında canlı olarak bir denim ceketi boyayan Endless, gecenin sonunda şanslı bir davetliye bu tasarımı vererek elde edilen gelirleri bağışladı. 

İşbirliği için dört farklı ünlüye odaklanan ünlü sanatçı: Winnie Harlow, Georgia May Jagger, Gigi Hadid ve Justin Bieber’ın tablolarını yaptı. Londra’daki Distassi Art tarafından satışa sunulacak olan tablolar, Fiorucci’nin ikonik logoları ile kaplandı. .