ESKİ MODEL PENELOPE TREE FENDI DEFİLESİNDE BOY GÖSTERDİ

Podyumda tanıdık bir yüz var!

Penelope Tree’yi üç kelime ile tanıtması sorulunca, John Lennon, “Çekici, çekici, çekici, akıllı, akıllı, akıllı!” diye cevap vermişti.

1960’lı yılların ikonik isimlerinden İngiliz fotoğrafçı David Bailey’nin favori modelleri arasında olan Penelope Tree, çiçek çocuk döneminin yıldızları arasında.

Modellik kariyerine ara veren Penelope Tree, neredeyse 40 sene sonra büyük geri dönüşünü Milano’da gerçekleşen Fendi defilesi ile yaptı. 

Penelope Tree, Fendi'nin İlkbahar Yaz 2021 Defilesinde (Getty Images)

İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonunu gösteren Silvia Venturini Fendi, defileden önce, “Penelope harika bir kadın. Defilede yer almasını istedim çünkü o yaş sınırlarını aşan bir güç gösteriyor. Gerçekten, o harika” diyerek Penelope Tree hakkında konuştu. Son defilesini 1980’li yıllarda yaptığını söyleyen Tree, bu kadar uzun bir süre sonra podyumlara geri döndüğü için heyecanlı olduğunu söyledi. 

Defilede siyah bir takım elbise elbise giyen Tree, havalı kaküllü saçları ile güzellik ve modadaki yaş önyargılarına meydan okudu. Yakın zamanda Tim Walker ile fotoğraf çekimlerine katılan Tree, podyumların farklı bir heyecan yaşattığını söylerken aynı zamanda bir kitap üzerinde çalıştığını söyledi. Eskiden defilelerden önce küçücük odalarda stres içerisinde sıralarını beklediğini dile getiren Tree, yeni defilelerin çok daha sakin ve organize olduğunu ekledi. .