ETRO SONBAHAR/KIŞ 2022-23 ERKEK KOLEKSİYONU

Duyguların ve bilginin yeni tarz yolculuğu…

Okumaktan, seyahat etmekten ve yeni olan her şeyden keşfetmekten ilham alan genç adamlardan ilham alan bir koleksiyon…    

Bu gösteri bir kitap ordusu tarafından sunuldu. Küçük kitaplar, hepsi farklı ama kütüphanenin parçası… Mutlaka algılanabilir olmasa da, belirgin ve ince iplikle, mevcut ve kalıcı bir şekilde birleşmiş.

Bir cebe sığacak ve okuyucuyla birlikte seyahat edecek şekilde tasarlanmış ince veya dolgun ciltler. Duyguları ve bilgi yolculuklarını ifşa eden kitaplar…

Bu gösteri, Ocak ayının berrak ışığında, bir bilgi yerinde gerçekleşiyor. Bir yerde öğrenciler, hem uzak hem de bilinmeyen ve keşfedilmemiş yerlere doğru bir yolculuğa başlarlar. Koleksiyonun kendisi bir yolculuk. Üstlenilmiş hayat serüvenine ellerinde bir kitapla göğüs geren gençlerden oluşan bir topluluk.

Ocak ayı ışığı kadar net, yeni bir zihinsel düzen hissedilebilir. Yolculuk, ister bilgi ister macera için olsun bir harita gerektirir. Bir harita, şematik olmakla ilgili değil, netlik ve berrak olmakla ilgilidir. Etro Sonbahar-Kış 2022/23 Erkek Koleksiyonu, farklı işaretlerin örtüşmesi ve birikmesiyle kendini belli ediyor: Kuzey yıldızları ve çapalar, kış denizi ve dağlar, kurtlar ve güller.


Küçük bir kütüphane, ince bir iplikle birleştirilmiştir: yazarı Kean Etro'nun iradesi ve vizyonuyla… Bu yeni duyguda, paisley bile geometrik bir boyut bulurken, iyi giyinme alıştırması yeniden önem kazanıyor.

Koleksiyonda netlik, şekillerin, renklerin ve temaların ritmini takip ediyor. Canlı, yumuşak ve düzgün siluetler, tek renkli kompozisyonlarda düzenlenmiş tam renklerin toplamını yansıtıyor. Buzlu gri tonları, kobalt mavisi, morun yoğun tonları, orman yeşili, turuncu, kırmızının parlak dokunuşları, elektrik mavi, hardal ipuçları… Grafik siyah beyaz, bir yan not olarak çalışıyor.

Malzemeler yoğun ve dokunsal: yün, kadife, jakarlı ipek, kauçuk. Etro merceğinden görülen giysiler, katmanlı ve temiz siluetlerde hayat buluyor; ceket, bahçe paltosu, kazak, dış giyim, kaftan, yorgan ceket, baskılı gömlek, süveter... Etro dilinin zekâsı da bu yeni düzeni takip ediyor.


Stilize edilmiş form; Etro’nun 2020'den beri korumayı taahhüt ettiği bir tür olan kurt… WWF ile işbirliği içinde, İskandinav ve yıldız yolunu vurgulayan bir desen veya jakar olarka karşımıza çıkıyor.

Kabartmalı kristal desenler ve beyaz şekiller yüzeylerde şaşırtıcı etkiler yaratıyor. Ayaklardaki spor ayakkabılar ve klasik bağcıklar gençlik ve yetişkinliğin yüzleşmesini sağlıyor. Bu yolculukta bilgi ve yaşam serüveni daha yeni başlıyor.

Etİketler