EYVAH YILBAŞI

Pul, payet, dekolte, gökdelen topuklar..!

Tüm bunlar olmadan yeni yıl partisini atlatamayacağınıza inanıyorsanız fena halde yanılıyorsunuz.

Aralık ayının son günü, takvimlerin en çok stres ihtiva eden yaprağı olma özelliğine sahip. Yeni bir yıla “Hoşgeldin!” demenin heyecanını bastıran bir durumla karşı karşıyayız. Stresin kaynağı, “Yeni yıl partisinde ne giyeceğim?” sorusu. Bunu hafifletmek için gardıroplarda bulunan en parlak, en dekolte ve en dikkat çekici kıyafete doğru bir yönelim oluyor. Böylece yılbaşı partileri, gereğinden fazla ışıltıyla beraber çok sayıda moda kurbanıyla doluyor. Oysa disko toplarıyla rekabete girmeye hiç gerek yok. Yılbaşı partisinin yıldızı olmak için kelimenin tam anlamıyla parıldamaya da ihtiyacınız yok. Şimdiye kadar bu partilerde neler giyilmesi gerektiğine dair dikte edilen her şeyi unutun. Bu seneki partide kendiniz olun.

UĞRAŞMADAN YILBAŞI ŞIKLIĞI

F. Scott Fitzgerald, edebi şaheseri “Muhteşem Gatsby”de, baş döndürücü Daisy karakterinden “Gece elbiselerini, spor kıyafetleriymişcesine taşıyordu” diye bahseder. İşte bu cüm le, yılbaşı kıyafetinizi seçerken kulağınızda çınlasın. Zira gece için giyinirken ihtiyacınız olan her şey onun içinde gizli: “Rahatlık ve umursamazlık.” Açılmaması için dekoltesini çekiştirdiğiniz bir gece elbisesi veya giydiğinizde kendiniz gibi hissetmediğiniz bir kokteyl elbisesi, bu gece de sizi mutlu etmeyecektir. Aynı şekilde, acılar içinde kıvranmanıza neden olacak platform topuklu bir çift ayakkabı da yüzünüzü gül dürmeyecek.
“Peki ne giyeceğiz?” dediğinizi duyar gibiyim. Öncelikle, seçtiğiniz kıyafetle birlikte en rahat tavrınızı da üzerinize geçirmeyi unutmayın. Bu durum, memnun etmek istediğiniz üç farklı grubu da sevindirir: Kendiniz, diğer kadınlar ve tabii ki erkekler. Kate Moss’un stil ikoniçesi rolünü bunca yıldır bu kadar başarılı bir şekilde oynamasında bu tavrının payının büyük olduğunu bildiğinizi düşünüyorum. Tıpkı onun gibi üzerinde çok uğraşıp kafa yormadan birleştirdiğiniz parçalarla yılbaşı partisinin en karakteristik katılımcılarından biri olmanız kaçınılmaz.

Etİketler