FABERGE, "GAME OF THRONES" YÜKSEK MÜCEVHER KOLEKSİYONUNU SUNDU

Fabergé’den, Daenerys ilhamlı işbirliği…

Buse Saray BUSE SARAY 25 Kasım 2022
FABERGE, "GAME OF THRONES" YÜKSEK MÜCEVHER KOLEKSİYONUNU SUNDU

Londra merkezli kuyumcu Fabergé, Westeros'un Yedi Krallığı'nın dramatik setlerinden, kostümlerinden, karakterlerinden ve uhrevi manzarasından ilham alan yüksek kaliteli bir mücevher serisi yaratmak için Game of Thrones ile işbirliği yaptı. Her tasarım, yetimlikten savaşçıya dönüşen Daenerys Targaryen'in ejderhalarına olan tutkusunun yanı sıra acımasız Demir  Taht arayışından ve gücünü yansıtmak için mücevher kullanmasından ilham aldı.Fabergé, koleksiyonu 24 Kasım’da Dubai'de tanıttığı bölümden başlayarak, önümüzdeki iki yıl içinde bir dizi bölüm halinde tanıtıyor olacak. Dubai'de düzenlenen özel bir etkinlikte gösterilen ilk tasarımlar, "Dragon" adını taşıyor ve her biri 10 parçadan oluşan sınırlı sayıda üretilen beş tasarıma sahip. Baskın renkler, Targaryen'in kurgusal evinin renkleri olan siyah, beyaz ve kırmızı.


Parçalar 18 ayar beyaz altından yapılmış, bir kısmı siyah bir kenar için rodyum kaplı ve yakutlarla süslenmiş. Mozambik'teki Gemfields Montepuez madeninden elde edilen kırmızı yakutlar, Daenerys'in ateşli ruhunu temsil ediyor.

Marka, "Bu sınırlı sayıda yüksek kaliteli mücevher kreasyonları, tarihin tartışmasız en başarılı televizyon şovunun ruhunu; bir Fabergé parçasının zamansızlığı ve üstün işçiliği ile birleştiren modern zamanın hatıralarını elde etmek isteyen koleksiyonerler için mükemmel yadigârlardır" diyor.


Fabergé x Game of Thrones yüksek mücevher koleksiyonu, Game of Thrones'un Emmy ve BAFTA ödüllü kostüm tasarımcısı Michele Clapton, Fabergé'nin tasarım başkanı Liisa Tallgren ve Fabergé'nin kreatif direktörü Josina von dem Bussche-Kessell ile ortaklaşa geliştirildi.
Clapton, "Koleksiyon, Daenerys'in gücünden ve kırılganlığından ve ejderhalarıyla olan ilişkisinden esinlenerek, bu karmaşık kadını, sürgünden hükümdarı fethetmeye ve Demir Taht için devam eden arayışına kadar olan yolculuğunu denemek ve ifade etmek için ilham aldı" dedi.
Fabergé, Game of Thrones ile iş birliğini geçen yıl duyurdu. Geçen Nisan ayında, serinin ilk bölümünün onuncu yıldönümüne denk gelecek şekilde türünün tek örneği olan Fabergé x Game of Thrones Egg'i çıkardı. 2.2 milyon dolara özel bir koleksiyoncuya satıldı.
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.