FASHION WEEK ISTANBUL: DB BERDAN 2022-23 SONBAHAR-KIŞ DEFİLESİ

DB BERDAN, yeni nesil athleisure koleksiyonunu içeren bir dijital şov sergiliyor.

Londra ve İstanbul arasında mekik dokuyan, DB BERDAN’ın kurucusu ve tasarımcısı Deniz Berdan, tasarladığı fonksiyonel parçalardan oluşan aktif giyim koleksiyonunu spor salonunda olsun olmasın, tüm gün hayat sahnesinde performanslarını sergileyen kadınlara ithaf ediyor.

Tasarımcı, Fashion Week Istanbul'da bir dijital defileye katılarak yeni koleksiyonlarını modaseverlerin beğenisine sunuyor. Tasarımcı, sunduğu koleksiyonların ilhamını, doğası gereği teknik bir rahatlık sunan kumaşlar ve fark edilir, ancak göze batmaz bir estetik algısının harmanlanmasından alıyor. Marka, formu fonksiyonellikle buluşturan tasarımlarını, modern hayatın getirisi olan ve çoklu görevlerden oluşan yaşam tarzını benimseyen kadınlara armağan ediyor.

Aktif sokak giyimini günlük rahatlıkla birleştiren koleksiyon, aynı zamanda gece hayatında giyilebilir bir şıklık vadediyor. Ekolojik bilinçte üretilen koleksiyon, rahatlık, lüks-spor yaklaşımı feminist bir tavırla birleştiriyor. Teknik özellikte parçalar, vücuda ve cilde yardımcı olma özelliği sağlarken, bazı modellerde teknik spor kumaşlar ile denim kumaşlar birleşerek herkesin sahip olmak isteyeceği görünümlere dönüşüyor. Retro etkide takımlar ise, tüm görünüme sahip olma arzusu uyandırıyor. Yoga ve pilates dostu tasarımlar, her türlü spor aktivitesi için eşsiz bir şıklık sunarken, vücut hatlarını daha iyi gösteren kesimleri, şık detayları ve yüksek performansa karşı dayanıklılığıyla sokakta veya spor salonunda rahatlıkla kullanılabilecek hibrit bir koleksiyon oluşturuyor.

İster işte, toplantıda; ister spor salonunda… DB BERDAN yeni koleksiyonu, kadınların ter döktüğü her yerde, onları asla yarı yolda bırakmamak için geliyor…