FENDI İSMİNİN SIRRI NE?

Mücevher tasarımcısı,Fendi ailesinin üyesi Delfina Delettrez sırrını paylaştı!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 23 Mayıs 2014
FENDI İSMİNİN SIRRI NE?
Sanat ve kültürün iç içe geçtiği Galatasaray'da açılması planlanan İstanbul74, Soma'da meydana gelen üzücü haberler sonucu ertelenmişti. Bu açılış kapsamında Türkiye'ye gelen mücevher tasarımcısı Delfina Delettrez'e yakalayıp birkaç soru sorduk. 

Birçoğunuzun bildiği gibi Delfina, Fendi ailesinin kızı. Editörlerimizden Sıla Güven'le yaptığı röportajda bu ismin nerden geldiğini şu şekilde açıklıyor: ‘Fendi ismi Efendi'den geliyor, çünkü köklerimiz aslında Türk. Anaerkil bir aile olduğumuz için bu son derece süreal bir durum. Ama ailedeki kadınların erkeksi güçlerinin nereden geldiği belli oluyor.'~Roma'da yaşayan Delfina Delettrez'in aynı adlı şirketi şu an tam 7 yaşında. El, göz, arı, dudak gibi farklı ikonları, farklı formlarda sürrealist şekilde yansıttığı tasarımlarıyla dikkat çeken Delettrez'in mücevherlerini tercih eden isimler arasında Rihanna, Taylor Swift, Miley Cyrus'ı sayabiliriz.

‘Never Too Light' ismini verdiği son koleksiyonunda da yine zarif ve modern tasarımlara yer veren Delfina Delettrez'in tüm modellerine göz atmak için sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.delfinadelettrez.com

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.