FENDI RENAISSANCE-ANIMA MUNDİ'NİN YENİ BÖLÜMÜNDE CAZ VAR!

Fendi, müzik projesi için Juillard ile bir araya geldi...

Fendi, New York'ta bulunan Juilliard School ve öğrencilerinin yer aldığı orijinal bir Caz performansı ile Fendi Renaissance - Anima Mundi'nin yeni bölümünün yayınlıyor. Tasarım ve görsel sanat disiplinlerinde yeni sanatçılara olan desteği ile bilinen Juilliard ile bir araya gelen Fendi, aynı zamanda tasarım ve görsel sanatlar disiplinlerinden yükselen sanatçıları her koşulda desteklediğini bir kez daha kanıtlayarak, genç öğrenci-sanatçıları müzik, dans ve drama disiplinleri için desteklemek adına Juilliard ile öğrenci burslarını kapsayan bir bağış programı başlatıyor.

Fendi Anima Mundi, New York Juilliard

“Öğrencilerin kendi disiplinlerinde saygın Juilliard Okuluna kabul edilmiş başarı düzeyine ulaşmalarına olan hayranlığımızın ötesinde, zanaata ve sanatın topluma geri vermesine olan ortak tutkumuz Fendi’de Juilliard'a anlamlı bir bağış yapmayı seçmemizi sağladı” diyen Fendi Başkanı ve CEO’su Serge Brunschwig, yeni projelerini açıkladı. 

Fendi Anima Mundi, New York Juilliard

Roma, Şangay, Tokyo ve Seoul’da klasik müzik performanslarının ardından, Fendi Anima Mundi’nin 2020’de çekilen beşinci bölümü için farklı bir yol izleme kararı aldı. Genç caz müzisyenlerinin yeteneklerini göstermeyi ve sanatçılar ile dünya arasındaki bağı vurgulamayı seçen Fendi, Amerikan geleneği ve sanatçılar ile dünya arasında topluluk ve bağlantı kurma kapasitesi göz önüne alındığında, bunun bölüm için doğru bir seçim olduğuna karar verdi.

Fendi Anima Mundi, New York Juilliard“Juilliard öğrencilerimiz böylesine özgün bir projece yer alacakları için çok heyecanlılar. Fendi, harika müzikler eşliğinde ikonik mimarinin gösterildiği ve müzisyenlerin zarif Fendi kıyafetleri ve aksesuarları giydikleri oldukça etkileyici bir seri yarattı. Caz, New York ve Juilliard bu süiti oldukça hoş bir şekilde kapatıyor. Bireysel özgürlüğü, kolektif yaratıcılığı ve kişisel dayanıklılığı sembolize eden caz, giderek karmaşıklaşan bir dünyada etkili bir şekilde varolmak için gerekli temel niteliklere sahip. Modern bir metropol olan New York, adeta yeni dijital bağlantılara sahip olan bir kazan ve Juilliard, insanlığın ebedi meydan okumalarına genç erdem, güç ve virtüözlük getiriyor. Mevcut salgın bize belirsiz değişkenlerin öngörülemeyen bir halini tanıttı. Bu caz için mükemmel! Anı kavrama, uygulama ve duygu ile yönetme sanatı. Öğrenci Aaron Matson tarafından yeni bir çalışma ve bu ana iyimser bir şekilde hitap eden bir projede öğrencimizin performans topluluğunu desteklediği için Fendi’ye minnettarız. Yönetmen Nick Morgan Liebermann, caz, Juilliard, New York ve Fendi’nin birlikte oldukça uyum sağladıklarını ortaya koyan harika bir çalışma yaptı. Bu projeye katılmaktan gurur duyuyoruz,” diyen Juilliard Caz Direktörü Wynron Marsalis, Fendi iş birliğinin detaylarını paylaştı. 
Etİketler