FENDI X JOSHUA VIDES

Joshua Vides ve Silvia Venturini Fendi'nin özel işbirliğiyle tasarlanan 2020 Prefall Koleksiyonu canlı, özgür ruhlu Kaliforniya enerjisini getiriyor...

Fendi, geçen Temmuz ayındaki Harrods Fendi Caffe ve Peekaboo Bar pop-up'ın ardından Los Angeles merkezli görsel sanatçı Joshua Vides ile özel bir işbirliğiyle Silvia Venturini Fendi tarafından tasarlanan 2020 Prefall Koleksiyonuna dinamik, özgür ruhlu Kaliforniya enerjisini getiriyor. Fendi'nin 2020 Prefall koleksiyonu için, çağdaş sanat sahnesindeki benzersiz siyah-beyaz marker stili ile bilinen ve sektörün en ilginç figürlerinden biri olan Joshua Vides,  kadın, erkek ve çocuk bölümlerinin hazır giyim ve aksesuar koleksiyonları için aşırı havalı karikatür benzeri desenler hazırlamış.

Joshua Vides, imza stiline uygun olarak, gök mavisi ve lila dokunuşlarıyla zenginleştirdiği marker stilinde siyah beyaz bir renk paleti üzerinde çalıştı ve dikişleri ve kenarları eşleştirerek büyüleyici üç boyutlu, tromp-l'oeil efektleri oluşturdu.

Ayrıca, canlı, tuhaf bir çiçeğin motifini yeniden yorumlayarak Fendi baskısını ve ikonik FF logosunu yeniden yarattı. Yeni logo, Roma gökyüzünün tonlarından esinlenen, karikatürize bir görünüme sahip.

Joshua Vides tarafından tasarlanan göz alıcı dekoratif motifler, şehir temel parçaları ve tatil stillerini birleştiren kadın tasarımlarına iddialı, cüretkar bir tutum kazandırıyor. Ağırlıklı olarak hafif üretime odaklanan Koleksiyon, sokakların vazgeçilmezi naylon rüzgarlıklar, kabartmalı bisiklet şortları, kompakt örgüler ve baskılı kot pantolonlardan lüks tüylü kürk mantolar ve hırkalar, çift yüzlü destekli bluzlar, delikli deri ceketler ve zarif akşam stillerinden oluşan bir yelpazeye sahip. Plaj kaçışları için, kaftanlar ve poplin gömlekler, dinamik bir algı için "beachwear" ve "activewear" başlıkları altında gösterilecek.

Joshua Vides'ın marker stili, Peekaboo ve Baguette ikonik çantalarından yeni Fendi Roma shopper çantaya kadar Fendi'nin ikonik aksesuarlarına farklı, yeni bir hava katıyor.