FENTY KAPILARINI KAPATIYOR

Rihanna ve LVMH, Fenty’i kapatma kararı aldı.

Kuruluşunun ardından sadece iki sene sonra, LVMH, Rihanna’nın markası Fenty’nin kapılarını kapatıyor. Women’s Wear Daily’e bir açıklama yapan LVMH, “Rihanna ve LVMH, ortak bir karar ile Fenty’nin Avrupa’daki aktivitelerini durdurma kararı aldı, daha iyi koşulları beklemedeyiz” dedi. 

1 Ocak’tan beri paylaşım yapmayan Fenty Instagram hesabı, Kasım 2020’den beri de yeni bir koleksiyon satışa çıkarmadı. Geçtiğimiz Kasım, Amina Muaddi ile bir ayakkabı kapsül koleksiyonu çıkaran Fenty, o günden beri sosyal medyadaki sessizliğini koruyor. WWD’ye göre Fenty’nin Paris’teki merkez ofisinde de tüm operasyonlar durduruldu ve internet sitesinin de önümüzdeki haftalarda kapanması bekleniyor. 


Ancak Rihanna’nın Fenty markası konusunda umudunuzu kesmeyin! Çabalarını Rihanna’nın Fenty Skin ve Fenty Beauty güzellik markalarına yoğunlaştıracağını belirten LVMH, aynı zamanda başarılı Savage x Fenty koleksiyonunda da destek olacaklarını ekledi. Bir LVMH markasına başkanlık eden ilk siyahi kadın olarak ve LVMH bünyesinde 1987'de Christian Lacroix'dan bu yana ilk kez bir moda markasını sıfırdan başlatan, Rihanna’nın Fenty markası kısa ömürlü olsa da tarih yazmış oldu.