FERRARİ ARTIK MODA DÜNYASINDA!

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari, ilk moda koleksiyonunu tanıttı.

Formula 1 pistinde rekabet etmesiyle ünlü küresel ve lüks bir marka olan Ferrari, moda dünyasına da adım atarak ilk kadın ve erkek lüks giyim koleksiyonunu sundu. Lüks koleksiyon, 13 Haziran'da Ferrari'nin memleketi Maranello'daki genel merkezinde tanıtıldı.


 52 parçadan oluşan koleksiyon, Dolce & Gabbana, Giorgio Armani ve Pal Zileri gibi markalarda çalışarak deneyim kazanmış Rocco Iannone tarafından tasarlandı. Koleksiyondaki görünümlerin yüzde 80’i uniseks giyimi temsil ediyor. Iannone, koleksiyondaki kumaşlarda (karbon fiber gibi) ve silüetlerde Ferrari'nin otomotiv kataloğunun anatomisinden ilham almış. Tasarımlar, mavi ve yeşil ile birlikte lüks otomobil markalarının imzası olan kırmızı ve sarı tonlarına saygı duruşunda bulunuyor. Koleksiyonda yüksek grafikli baskılar, 1950'lerin afişleri ve dergi kapaklarının hızı tasvir eden cesur karışımlarından ilham alınan parçalar dikkat çekiyor.


Iannone, Fashion Network'e basın toplantısında koleksiyonla ilgili, "Benim için Ferrari'nin ikonlarının kim olduğunu keşfetmek çok önemliydi. Bana göre Ferrari, pop kültürünün, müziğin ve sanatın büyük bir parçası olan bir marka. Bu yüzden, bir Ferrari yaşam tarzı fikrine bir anlam vermeye çalıştım. Bu yüzden çağdaş bir koleksiyon oluşturmak istedim.” dedi.

Gösteri sırasında Iannone, Puma’nın özel spor ayakkabıları ve Ray-Ban gözlüklerini de tanıttı. Koleksiyon Mariacarla Boscono tarafından açıldı ve Natalia Vodianova tarafından kapatıldı.

Etİketler