FORBES 30 YAŞ ALTI İSİMLERİ SEÇTİ

Sürdürülebilir modanın önemini bir kez daha görüyoruz!

’30 Under 30’ listesi moda sektöründen isimler ile dolu! Forbes, her sene 20 farklı sektörden 30 yaş altı 30 isim seçiyor. Toplam 600 ismin yer aldığı listede genç yaratıcılar ve dünyayı değiştiren isimler yer alıyor. Vegan aktivistlerin, gelinlik tasarımcılarının, marka yaratıcılarının ve sokak giyim tasarımcılarının yer aldığı Forbes listesi adeta moda sektörünün istilasına uğramış durumda!


Pozitif bir gelecek için çalışan figürleri bir araya getiren Forbes, 15 bin aday arasından 600 isim seçti. Virüslere kansere karşı savaşmayı öğretenler, Mars’ta nefes almayı kolaylaştıran teknolojiler yaratanlar, hit şarkıların yazarları, yatırımcılar, tasarımcılar derken, liste oldukça kabarık. Moda sektörü isimlerine bakılınca sürdürülebilir modanın önemini bir kez daha gösteren Forbes listesinde, biyo materyaller kullanan ve çevreye zarar vermeden tasarımlar yapan isimler ön plana çıkıyor. Teknoloji, sosyal medya ve tasarımı, inovatif ve yaratıcı amaçlar için kullanan genç liderleri taçlandıran Forbes, yenilikçi olmanın avantajlarının altını çiziyor. 
New York’tan renkli ve suni kürk tasarımları ile bilinen Apparis, sürdürülebilirlik ve tarzın bir arada olabileceğini kanıtlarken, bakterilere ayrışabilen ipek ve el işçiliğinden yapılan geri dönüştürülmüş malzemeler kullanan gelinlik tasarımcısı Sarah Abbasi Sahroo markası ile listenin dikkat çeken isimleri arasında. Giyim tercihlerinde akıllı ve çevre dostu seçimler yapmak için motive eden Choosy kurucuları Jessi Zeng ve Mo Zhou da Forbes listesinin genç liderlerinden. Moda sektörünün yarattığı atıkları azaltmayı hedefleyen ikili, markaların veriler ile akıllı seçimler yapmalarını sağlıyorlar. Model ve tasarımcı Emily Ratajkowski, Part & Parcel kurucusu Lauren Haber Jonas, takı tasarımcısı Jess Hannah Revesz, Maisie Schloss, Lisa Qu, Reese Cooper, Dae Lim ve Mia Park, Clear Cut kurucuları Olivia Landau ve Kyle Simon, Forbes 30 altı 30 listesinin önde gelen liderlerini oluşturuyorlar.