FRIEZE SANAT FUARI'NIN ARDINDAN

FRIEZE SANAT FUARI'NIN ARDINDAN

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 13 Mayıs 2014
FRIEZE SANAT FUARI'NIN ARDINDAN<#text>


<#text> Takipçileri zaten biliyorlar... 2003 yılından bu yana, Londra'da her ekim ayında Regent Park'ta düzenlenen Frieze Sanat Fuarı, üç yıldır New York'ta da düzenleniyor. Dün tamamlanan fuarın ardından, meraklıları için bazı notlar toparladık...


<#text> Frieze dergisinin organize ettiği ve son yılların en önemli güncel sanat organizasyonu olarak kabul edilen fuarın New York ayağında bu sene 190'dan fazla galeri yer aldı.


<#text>


<#text>


<#text>


<#text> Fuar kapsamında özel rock konserleri ve bir de kavramsal sanatçı Allen Ruppersberg tarafından tasarlanan ve bölgede bulunan bir otel de yer aldı.


<#text> Fuar bu sene East River'da yapıldı. Fuarın en ilginç özelliklerinden biri de Marie Lorenz adlı yerel sanatçının, kendi el yapımı olan sandal ile, dileyen ziyaretçileri karşı kıyıya geçirmesiydi.


<#text>


<#text><#text>


<#text> New York'u 9-12 Mayıs tarihleri arasında güncel sanatın merkezi haline getiren fuar, 15-18 Ekim 2014 tarihlerinde Londra'da da gerçekleşecek. New Yorklular içinse fuarın en önemli özelliği Avrupalı sanatçıların eserlerinin ayaklarına gelmesi.


<#text> Bir sonraki New York Frieze Sanat Fuarı ise gelecek yıl aynı tarihlerde düzenlenecek...


<#text>


<#text>


<#text>

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.