GIVENCHY’NİN YENİ KREATİF DİREKTÖRÜ

Alyx’in kurucusu Matthew M. Williams, artık Givenchy’de!

Kısa bir süre önce Givenchy’den ayrılacağını duyuran İngiliz tasarımcı Clare Waight Keller, moda dünyasında şok etkisi yaratmıştı. 3 yıl boyunca Givenchy’nin Kreatif Direktörü olarak görev yapan Keller, Meghan Markle’ın 2018’deki düğününde giydiği elbiseyi tasarlayarak sadece moda severlerin değil, herkesin radarına girmişti. Givenchy’nin yeni bir isim duyurmasını beklerken, Alyx’in tasarımcısı Matthew M. Williams’ın hem kadın hem de erkek giyiminde Givenchy’nin Kreatif Direktörü olacağı doğrulandı. 

Haberi, nesline uygun bir şekilde Givenchy’nin Instagram hesabı üzerinden bir ses kaydı ile duyuran 34 yaşındaki Williams, “Hayatım boyunca bu pozisyonda olmayı hayal ettim ve bu noktaya ulaşabilmem gerçekten sürreal” dedi. Givenchy’nin ana şirketi LVMH’in CEO’su Sidney Toledano ise “Williams’ın modernlik vizyonunun Givenchy’e güç ve başarı ile yeni bir bölüm yazılması için fırsat olacağına inanıyorum.” dedi. 

Açıklamasında dünyanın geçirdiği dönemden de bahseden Williams, “Dünyada belirsiz bir zamandan geçiyoruz ve umuyorum ki topluma ve ekibime umut, sektörümüz ve dünyamız için de pozitif bir değişim yaratabilirim. Ve bu platformu bunun için kullanmak istiyorum,” dedi. 2017’de Alyx ile LVMH Prize ödülünü kazanan Williams, muhtemelen bir finalist olarak Toledano’nun radarına girmişti. Hip-hop kültüründen esinlenen ve ‘sokak giyim’ tarzında tasarımlar yapan Williams’ın estetiğinin Waight Keller’ın romantik ve sofistike stilinden oldukça farklı olacağı tahmin ediliyor. 


Waight Keller’dan önce Givenchy’nin Artistik Direktörü olarak çalışan Riccardo Tisci, Givenchy’deki 12 senelik çalışmalarında ‘sokak giyim’ tarzının imzası olan hoodie ve sneakerlları markaya ve defilelere eklemişti. Williams’ın estetiğinin Keller’dan çok Tisci’nin sokak giyim ve rahat tasarımlarına benzemesi bekleniyor. 

Etİketler