GUCCI ÇİN YENİ YILINI KUTLUYOR

Gucci’nin yeni koleksiyonunda Japon manga karakteri Doraemon var!

Gucci'nin Kreatif Direktörü Alessandro Michele, 12 Şubat'ta başlayacak ve Öküz Yılını müjdeleyen Çin Yeni Yılını kutlamak için ünlü Japon mangası ve anime karakteri Doraemon’u, XXII. Yüzyıldan yollanan kedi tipi bir robot içeren özel bir koleksiyon hayal etti. Nobita Nobi adlı genç bir çocuğa yardım etmek için gönderilen bu robot, dört boyutlu kesesinden gizli aletler taşıyor. Ortaya çıkan Doraemon X Gucci işbirliği, sadece Çin Yeni Yılını değil aynı zamanda manganın 50. yıldönümünü de kutluyor.

Doraemon x Gucci 

Erkekler ve kadınlar için tasarlanan bu özel koleksiyon, pop ikonu Doraemon’u klasik mavi renkleri ve GG motifi ile sunuyor. Farklı ürün kategorilerinde görülen Doraemon tasarımı, 12 Ocak’ta satışa sunuldu. Ocak ayının ilerleyen günlerinde, Öküz Yılı için özel olarak tasarlanan eğlenceli bir Doraemon figürü sunulacak. 

Doraemon x Gucci

Gucci’nin Çin Yeni Yıl kampanyası için spot ışıkları altına geçen Doraemon, fotoğrafçı Angelo Pennetta tarafından görüntülendi. Bu oldukça tanınan karakter, günlük aktiviteleri eğlenceli maceralara dönüştüren bir arkadaş olmaya geliyor. Kahvaltı yapmaktan, arkadaşlarla video oyunları oynamaya veya bahçede parti yapmaya kadar, hayali bir arkadaş rolündeki sevimli Doraemon, insanların hayatlarına renk katacak.

Doraemon x Gucci

Doraemon x Gucci

Gucci’nin dijital kanallarından ve dünya çapındaki mağazalarında görülecek olan yeni kampanya, aynı zamanda interaktif dijital harita uygulaması olan Gucci Pins ile belirli şehirlere eğlenceli bir alışveriş deneyimi getirecek. Gucci 2021 Çin Yeni Yılı koleksiyonu için sürdürülebilir ambalajlar tasarlayan İtalyan marka, tamamen geri dönüştürülebilen yeşil torbalar ve 50. Yıla özel Doraemon figürleri ile tasarlanan etiketler kullanıyor. 

Doraemon x Gucci

Doraemon x Gucci

Avustralya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Malezya, Singapur, Tayvan, Tayland ve Vietnam gibi farklı şehirlerde sokak eserlerinde görülecek olan Japon manga karakteri, aynı zamanda Gucci’nin Şangay ve Hong Kong olmak üzere iki ArtWall’unda görülecek. Anime ve manga eğlencesini bir seviye üste taşıyan Gucci, Guccip App ile Doraemon figürünü artırılmış gerçeklik ile hayata taşıyor. Gucci ArtWalls veya ambalajlardaki kodlar ile eğlenceli oyunlar ve filtreler keşfedebilirsiniz. 

Doraemon x Gucci


Etİketler